«Захистимося разом: #вакцини діють!»: на Кіровоградщині зріс рівень імунізації населення

З 24 по 30 квітня у Кропивницькому триватиме щорічний Європейський тиждень імунізації, ініційований ВООЗ.

Цього року він проходитиме під гаслом «Захистимося разом: #вакцини діють!».

Упродовж тижня лікарі проведуть низку лекцій для школярів та студентів стосовно імунізації, «круглі столи», бесіди, а також спортивно-розважальний захід з пропаганди вакцинації.

Як зазначила лікар-епідеміолог Регіонального центру громадського здоров’я Тамара Ланкмілєр, за результатами 2016 року Україна увійшла у вісімку країн світу з найнижчим охопленням вакцинацією. Причинами цього стали багаторічні антивакцинальні настрої в суспільстві та недостатня кількість вакцин. За останні роки вжито низку заходів для вирішення проблеми. Починаючи з 2017 року в Україні наявна достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.

Посадовець також повідомила, що в Україні діє національний Календар профілактичниих щеплень. Згідно Календаря, з метою попередження інфекційних захворювань проводиться планова імунізація населення проти 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюка, гемофільної інфекції, яка в багатьох випадках є причиною таких захворювань як:  менінгіт, пневмонія, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха.

Також є рекомендовані щеплення, вакцинація за епідпоказами та для екстреної профілактики захворювань: проти грипу перед початком сезону, проти гепатиту А (хвороба Боткіна) у разі виникнення спалахів цієї інфекції, проти менінгококової і пневмококової інфекцій, проти ротавірусної інфекції та проти вітряної віспи.

За словами начальника відділу охорони материнства та дитинства, імунопрофілактики департаменту охорони здоров’я ОДА Антоніни Кодрул, обласна база вакцин знаходиться в дитячій обласній лікарні, де вони зберігаються і розподіляються між територіями. В області наявні усі вакцини для обов’язкових щеплень виробництва Бельгії, Індії, Франції, США, Кореї. Якщо батьки відмовляються щеплювати дитину наявною безкоштовною вакциною певного виробництва, вони можуть самостійно придбати в аптеці препарат іншої країни-виробника.

Минулого року в області значно покращилася ситуація щодо імунізації. Зокрема, від паротиту, корі та краснухи щеплено майже 100% дітей 1 та 6 років. Також зріс рівень імунізації дорослого населення від дифтерії і правця.

http://www.kr-admin.gov.ua

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.