Категорія НАУКОВА МЕДИЦИНА

Корисні науково-медичні публікації

Для здорових шкіри, волосся та нігтів: скільки білка насправді потрібно споживати щодня

Варто розібратися, чи немає у вас дефіциту протеїнів у раціоні, це дуже поширена проблема. Скільки ж білка потрібно їсти жінці щодня? Не для того, щоб накачатися до біцепсів і трицепсів (це насправді не так просто), а просто щоб мати пружне і рухливе тіло, ясну голову,…

Дефіцит вітамінів групи B: небезпечні наслідки для організму

Незбалансоване харчування залишається поширеною проблемою, а це веде до серйозних збоїв в організмі. Одна з причин цього — нестача вітамінів групи B. Вони відіграють ключову роль в обміні речовин, роботі нервової системи, підтриманні здоров'я шкіри, волосся та багатьох інших функцій організму. До яких ускладнень веде…

Продукти, які уповільнюють метаболізм: ви їсте їх щодня

Метаболізм являє собою складний комплекс хімічних процесів, що забезпечують організм енергією, підтримують регенерацію тканин і регулюють гормональний баланс. Правильний раціон відіграє ключову роль у підтримці обмінних процесів, особливо в періоди підвищених навантажень, таких як відновлення після захворювань або інтенсивна розумова діяльність. Експерти з харчування розповіли…

Фахівці розповіли, чому не варто довго дивитися в смартфон

Експерти з постави розповіли, чому небезпечно довго дивитися в телефон. За їх словами, коли людина нахиляє голову, м'язи шиї піддаються сильному навантаженню. Адже голова людини важить у середньому 4-6 кг. При її нахилі з'являється так званий важільний ефект: навантаження на шию збільшується пропорційно до кута…

Який тонометр краще вибрати для літньої людини: переваги та особливості

Тонометр — незамінний помічник для людей, які страждають від підвищеного артеріального тиску. Контролювати його потрібно постійно. З огляду на широкий асортимент апаратів, які присутні сьогодні у продажу, вибрати оптимальну модель не завжди легко, інформує Ukr.Media. Класичний — це механічний або ручний тонометр. За умови правильного…

Чому щоденний десерт не зашкодить вам, пояснили лікарі

Дієтологи стверджують, що щоденне споживання десертів не тільки не шкодить, а й може бути корисним для фізичного і психологічного благополуччя, інформує Ukr.Media. Багато людей стикаються з внутрішнім конфліктом під час відмови від солодощів заради схуднення, що часто призводить до переїдання. Дослідження показують, що суворі обмеження…

Що відбувається з вашим організмом, коли ви регулярно їсте болгарський перець

Як зазначають фахівці, регулярне вживання солодкого болгарського перцю допомагає підтримувати зір, зміцнювати судини, знижувати запалення і навіть контролювати вагу, інформує Ukr.Media. Різнобарвний перець (зелений, жовтий, помаранчевий і червоний) відрізняється за складом. Чим яскравіший колір — тим солодший смак і вища концентрація корисних речовин. Наприклад, червоний…

Не горіхами єдиними: топ−5 продуктів, які живлять наш мозок

Не тільки інтелектуального на кшталт читання книг, але й «продуктового». Побутує думка, що особливо корисними в цьому плані є волоські горіхи та шоколад. Однак вони займають далеко не перше місце у списку їжі для мозку. Нутриціологи розповіли, які продукти вважаються найбільш сприятливими для когнітивних здібностей,…

11 фактів про старіння, які не прийнято обговорювати, але про них краще знати заздалегідь

Нам часто говорять про старіння із застереженням та порадами: «Займайся спортом, і житимеш довго». Але що ховається у цьому довголітті? Що ховається за зачиненими дверима ванної кімнати, в поліклініці чи вночі на самоті на кухні? Про це мовчать. Начебто якщо не сказати вголос, то й…

В яких продуктах багато заліза і чому їх не можна запивати чаєм та заїдати рисом

Ви здивуєтеся, але яблука, які нам з дитинства пропонують як головне джерело заліза, далеко не лідери за вмістом цього мікроелемента. У 100 г свіжих яблук міститься всього 0,1 мг заліза. Є як мінімум десять продуктів, які виграють у цих фруктів і якісно урізноманітнять ваш раціон,…