Категорія НАУКОВА МЕДИЦИНА

Корисні науково-медичні публікації

Молодість шкіри починається з тарілки: що їсти для пружної та сяючої шкіри

Головне правило красивої шкіри — вона потребує правильного "будівельного матеріалу" зсередини. Розповідаємо, які продукти дійсно працюють проти старіння, а яких краще уникати, інформує Ukr.Media. Шкіра — це наш найбільший орган, який постійно оновлюється. Кожні 28 днів вона створює нові клітини, і для цього їй потрібні…

Несподіваний ефект: чому прагнення охолодитися холодним душем може мати зворотний вплив і навіть бути небезпечним

Холодний душ у спеку здатний освіжити шкіру, але не знижує внутрішню температуру тіла. Ба більше, в деяких випадках він може навіть перешкоджати природному охолодженню. Про це розповів професор анатомії Ланкастерського університету Адам Тейлор, інформує Ukr.Media. Це важливий момент: відчуття полегшення на поверхні шкіри не означає…

Жінки та чоловіки: хто краще переносить спеку і чому вік змінює правила

Молоді чоловіки та жінки показують однакову стійкість до високої температури, однак у чоловіків ця здатність починає знижуватися після 65 років. А в жінок це відбувається ще раніше, повідомив професор фізіології та кінезіології У. Ларрі Кенні з Університету штату Пенсільванія, інформує Ukr.Media. Хоча у молоді стійкість…

“Іноді найкраще — попрощатися”: Що робити, якщо на фрукті або овочі з’явилася цвіль?

Коли починаєш глибше досліджувати тему харчової безпеки, розумієш, наскільки поширені звички "зрізати і з'їсти", особливо коли йдеться про фрукти з маленькою цвіллю. На перший погляд — нічого страшного. Але що ми насправді знаємо про цю цвіль, інформує Ukr.Media. Цвіль — це не просто пляма Те,…

Літо, душ і догляд за шкірою: як не нашкодити, коли хочеться освіжитися

У спеку душ стає чи не єдиним способом відчути полегшення. Але саме влітку шкіра поводиться вразливіше, ніж зазвичай. Те, що здається безпечною звичкою — кілька душів на день, використання ароматних гелів, обливання холодною водою — іноді може викликати неочікувані й навіть болісні реакції шкіри, інформує…

Виключення цих трьох продуктів з раціону запустить процес відновлення печінки

Печінка — це єдиний орган, у якому закладено механізм самовідновлення. Але негативні впливи, яких зазнає ця частина організму, не дають їй швидко запускати процес регенерації, інформує Ukr.Media. Для того, щоб печінка була здоровою тривалий час, важливо не навантажувати її токсичними речовинами. Деякі небезпечні сполуки містяться…

Кориця і мозок: ароматна підтримка чи переоцінене диво?

Деколи навіть звичні продукти можуть приховувати потенціал, якого від них не очікуєш. Кориця — знайома з дитинства пряність, яку ми щедро додаємо до кави, вівсянки чи випічки — поступово опиняється в центрі наукової уваги. Поза межами її приємного смаку стоять серйозні питання: чи справді вона…

Від дотику до гармонії: як взаємодія з собаками знижує стрес, нормалізує тиск та дарує душевний спокій

Для одних це просто швидкоплинний порив, для інших — потреба душі. Коли рука сама тягнеться до собаки, щоб погладити його, людина може навіть не здогадуватися, наскільки ця проста дія свідчить про неї саму, інформує Ukr.Media. Дотик до собаки — це не просто милий жест. Це…

“Вечірній шторм у животі”: Як циркадні ритми, стрес і мікрофлора створюють дискомфорт

Багатьом знайоме це відчуття: протягом дня тіло поводиться цілком спокійно, але щойно наближається вечір — і живіт подає сигналити. Здуття, бурчання, важкість, поколювання або навіть біль стають частиною вечірнього сценарію. Це неприємно. І це — не просто реакція на вечерю, інформує Ukr.Media. Часто такий стан…

Біль у попереку? Додайте кроків! Дослідження норвезьких вчених

З болем у попереку хоча б раз у житті стикається 80% людей. При цьому таблетки та уколи часто дають лише тимчасове полегшення. Вчені вирішили перевірити, чи може звичайна ходьба стати засобом профілактики, інформує Ukr.Media. Вчені з Норвезького університету науки і технологій дослідили, як обсяг і…