У світі, де ми постійно чуємо про правильне харчування та фізичні навантаження, існують неочевидні способи покращити своє здоров'я. Наука доводить: деякі звички, які часто вважають шкідливими чи марними, насправді можуть принести користь нашому організму, інформує Ukr.Media.
Дослідження останніх років показують цікаву закономірність — люди, які дозволяють собі певні "слабкості", часто мають кращі показники здоров'я. Причина може критися в тому, що такий підхід допомагає знизити рівень стресу та покращити загальне самопочуття.
Розглянемо п'ять таких звичок, які, всупереч поширеній думці, можуть позитивно впливати на наше здоров'я.
Післяобідній сон — знижує ризик серцевих захворювань
Наш біологічний циркадний ритм запрограмований на післяобідній відпочинок, що пояснює невелике "гальмування" в цей час доби, і відчуття млявості та апатичності.
В одному з експериментів, в якому групі людей дозволили спати без будь-яких обмежень, з'ясувалося, що крім звичайних годин нічного сну піддослідні не проти були подрімати і вдень.
Як показують дослідження, вам навіть не потрібно засинати, достатньо просто полежати, і вже це допоможе вам відновити сили.
Додаткові дані отримані з дослідження, проведеного в лікарні в Греції, в якому порівнювалися звички сну двох груп пацієнтів: 97 чоловіків, які перенесли серцевий напад, і 90 інших пацієнтів, у яких не було проблем із серцем. Виявилося, що піддослідні, які регулярно переривалися на півгодинний сон, на 30% рідше мали проблеми з серцем. А у тих, хто спав годину і більше, ризик серцевого нападу знижувався майже вдвічі.
Шопінг — викликає викид ендорфінів
Шопінг, як і багато інших розваг, може бути корисним в помірних кількостях. Прогулянки по магазинах допомагають розвіяти нудьгу, підняти настрій і забути про повсякденні турботи.
Але походи по магазинах також мають і темну сторону, адже від покупок для розваги та поліпшення настрою всього один крок до шопоголізму, тобто покупок, мета яких заповнити внутрішню порожнечу і підняти самооцінку.
Гостра їжа — прискорює метаболізм
Вживання в їжу гострих продуктів викликає сильне смакове відчуття і навіть, як у випадку з перцем чилі, легкий біль. Однак не коректно порівнювати цей біль з фізичним болем, наприклад внаслідок травми. Гостра їжа — це скоріше про відчуття, схожі на відчуття від катання на американських гірках. Поїдаючи перець чилі, ми відчуваємо гострі відчуття від ризику, не піддаючи себе ніякій шкоді. Якщо звичайно ж ви не їсте його у великих кількостях і не маєте проблем з травною системою.
Страви, приправлені перцем чилі та гірчицею, прискорюють швидкість обміну речовин (приблизно на 25%) і сприяють більш швидкому спалюванню калорій. У чилі є й інші переваги. Недавні відкриття свідчать про те, що він очищає дихальні шляхи при застуді.
Крім того, він запускає секрецію ендорфінів, що може пояснити почуття ейфорії, що переповнює нас після вживання порції гострої їжі.
У дослідженні, проведеному серед жителів Таїланду — країни, де тромбози зустрічаються дуже рідко, — з'ясувалося, що у людей, які з'їли страву, приправлену чилі, спостерігався значний, хоча і короткочасний, антикоагулянтний ефект у крові (антикоагулянти — хімічні речовини та лікарські засоби, що перешкоджають утворенню тромбів).
Тайська звичка їсти перець чилі практично з кожним прийманням їжі, ймовірно, сприяє регулярному очищенню від тромбів.
Чим довша відпустка, тим міцніше здоров'я
Відпустка дозволяє відірватися від повсякденної рутини, насолодитися свободою, побалувати себе і відновити сили.
Частота головних болів під час відпустки знижується з 21% до 3%.
Дослідження показує, що фізичні нездужання значно зменшуються вже приблизно на 4-й або 5-й день відпустки.
Щобільше, відпустка — прекрасний час для зміцнення сімейних уз. Плюс, у вас також є можливість познайомитися з новими людьми, розширити свій кругозір, по-новому поглянути на ваші власні звички та цінності.
Шоколад стимулює мозок
Сполуки, що містяться в темному шоколаді, покращують пам'ять, концентрацію уваги, швидкість реакції та навички вирішення проблем, збільшуючи приплив крові до мозку.
У одному проведеному дослідженні, одноразова доза какао викликала помітне збільшення мозкового кровотоку у здорових молодих людей.
Літні люди, які споживають продукти з високим вмістом флавоноїдів (містяться в какао та шоколаді), показують кращі результати в стандартизованих когнітивних тестах.
Шоколад також містить кофеїн, який є стимулятором роботи мозку, який в низьких дозах покращує як розумову, так і фізичну працездатність.
Джерело: ukr.media