Згуртувати українців в умовах війни й у післявоєний період та посилити стійкість місцевих громад шляхом реінтеграції ветеранів – одне з завдань влади та громадськостті на Кіровоградщині.
Днями в міській раді заявили, що Кропивницький став одним із 12 міст України, де запровадять безбар’єрні маршрути в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року.
Громадський сектор також не стоїть осторонь процесу безбар’єрності в регіоні, вважаючи, що вона має діяти не лише в межах обласного центру, а й у найвіддаленіших куточках області. Задля цього представниця громадської організації “Мобільна волонтерська група” Наталія Салімова стала учасницею третьої мережевої події “Стійкі та інклюзивні громади”.
“Два дні поспіль ми обговорювали мегаважливе завдання: забезпечення інклюзивності у громадах. Розібрали “на молекули” проєктний менеджмент як ключовий інструмент для інституційної стійкості. Нині ці питання – надактуальні, адже вони допомагають формувати сильні та об’єднані громади, готові до викликів сучасності”, – зазначила Наталія Салімова після навчання.
І додала, що це особливо важливо в контексті реабілітації ветеранів та ветеранок, оскільки саме через інклюзивність та ефективне управління можна створити умови для їхньої підтримки та реінтеграції в громаду.
У планах громадської організації та її натхненниці – фізична реабілітація, психологічна допомога, сприяння у пошуку роботи або перекваліфікації, надання культурних, освітніх та соціальних послуг тощо.
Довідково: громадська організація “Мобільна волонтерська група” в 2024 була відібрана Міжнародною організацією з міграції (МОМ) до участі в проєкті “Стійкі та інклюзивні громади”.
Джерело: zpu.kr.ua