Відмова від сніданку може збільшити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу

Приказка «Сніданок з&#039їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові» є зерном медичної правди.

Як показують результати нового німецького дослідження, відмова від сніданку може збільшувати ризик розвитку цукрового діабету 2 типу, інформує Ukr.Media.

Проаналізувавши в цілому шість досліджень, в яких брало участь понад 96 000 чоловік (у 5000 з них був діагностований діабет 2 типу), німецькі вчені виявили, що відмова від сніданку навіть один раз в тиждень пов'язана з підвищенням ризику розвитку діабету на 6%.

Крім того, ризик збільшувався з кожним додатковим днем без сніданку – до 55% для людей, які не снідають чотири-п'ять днів на тиждень.

Сніданок прискорює обмін речовин в організмі після нічного сну і змінює спосіб використання цукру організмом: він не сприяє утворенню жирових відкладень, а починає використовуватися для отримання енергії. Коли цукор проходить через кров, підшлункова залоза починає виділяти інсулін, який регулює рівень глюкози в крові. Протягом усього дня ці процеси впливають на баланс апетиту і голоду.

Діабет обох типів порушує контроль кількості цукру в крові. Але при діабеті 2 типу, найбільш поширеною формою, в організмі розвивається резистентність до інсуліну. Внаслідок цього рівень цукру в крові стає аномально високим, можуть розвиватися ускладнення з боку серцево-судинної системи, нервів, очей і нирок.

Попередні дослідження показали, що ожиріння є фактором ризику розвитку діабету 2 типу. Тим не менш, мета-аналіз відомих даних показав, що індекс маси тіла людини лише частково пов'язаний з ризиком розвитку діабету у людей, які не снідають. Це говорить про те, що існують і інші фактори, які відіграють роль у розвитку хвороби. Іншими словами, при будь-якій вазі ті, хто не снідає, можуть зіткнутися з підвищеним ризиком розвитку діабету.

Також відомо, що відмова від сніданку пов'язана також з підвищеним рівнем холестерину в крові та збільшенням концентрації маркерів запалення, що може зробити організм більш резистентним до інсуліну.

Сніданок повинен бути збалансованим, з великою кількістю клітковини та низьким вмістом цукру і переробленого м'яса. Дієтологи радять вівсянку з молоком і фруктами або вегетаріанський омлет, тости з цільного зерна. Такий сніданок являє собою ідеальний баланс вуглеводів, вітамінів і білків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *