Про це розповіли вчені з Вестмінстерського Університету.
Багато кажуть, що добре прокидатися зранку. Проте, останні дослідження вчених з Вестмінстерського Університету показали: раннє пробудження може шкодити здоров'ю, інформує Ukr.Media.
Згідно даним, отриманим вченими, люди, чиє пробудження припадало на період між 5:30 і 7:30 ранку, демонструють більш високу концентрацію гормону стресу кортизолу, з чим пов'язаний ризик розвитку хвороб серця.
При цьому люди, які вставали з ліжка до 7:30 ранку, повідомляли про те, що у них з'являються м'язовий і головний біль, знижений настрій, симптоми застуди. Все це, за словами експертів, може означати, що раннє пробудження здатне шкодити здоров'ю.
"Пробудження ні світ ні зоря, щоб піти на роботу або зробити зарядку, по всій видимості, не приносить користі здоров'ю. Дослідження показують, що люди, які рано піднімаються з ліжок, частіше потрапляють до лікарів з такими захворюваннями серцево-судинної системи як гіпертонія та інфаркт", – констатували дослідники.
За версією вчених, людські тіла можуть бути просто "запрограмовані" на певний час пробудження. Приміром, зі звичкою раннього пробудження пов'язані близько п'ятнадцяти областей людського геному. Але якщо людина – генетично обумовлена "сова", необхідність прокидатися по будильнику ще до пробудження організму, щоб вирушати на роботу, може сильно вдарити по його здоров'ю. "Сови", які змушені рано прокидатися, частіше виявляються жертвами безсоння і хронічних хвороб на зразок діабету, ожиріння і депресії.
Джерело: ukr.media