Психосоматика: хвороби від реакції організму на думки

Думки і емоції нерозривно пов&#039язані з тілом.

Думки і емоції нерозривно пов'язані з тілом. Вони залишають на ньому фізичні сліди – порушені нейрони і електричні імпульси. Іноді нам здається, що розбите серце болить як зламана рука. Ми помічаємо, що коли ми сонні і втомлені, то швидше здаємося і піддаємося спокусам. А після сильного стресу ми починаємо хворіти, тому що він послаблює імунітет. Все це – наслідок дисбалансу, який виникає між тілом і нервовою системою. Наука, яка досліджує вплив емоцій та інших психологічних факторів на тіло людини – психосоматика, інформує Ukr.Media.

Не варто плутати психосоматику з народною медициною. Це наука, яка розглядає людський організм, як складну систему, в якій все між собою пов'язано, а хвороби – як фізичний наслідок психологічних і емоційних блоків, а також придушення негативних емоцій. При виникненні якої-небудь хвороби ми звертаємося до лікаря і це правильно. Однак крім цього варто спробувати почути своє тіло, адже всі недуги – це сигнал організму про те, що в ньому стався якийсь збій. Отже, спробуємо розібратися які ментальні та психологічні проблеми найчастіше призводять до фізичних захворювань.

Стрес

Ми, жителі великих міст, настільки до нього звикли, що навіть не помічаємо як він впливає на наше здоров'я. Неприємності на роботі, проблеми в сім'ї, відсутність часу на відпочинок – весь цей час нервова система тримає органи в деякій напрузі, до якої вони звикають і їм просто бракує сил і енергії нормально функціонувати.

Ця напруга накопичується всередині нас і, зрештою, проявляється у вигляді головного болю (найчастіше – мігрені), постійних простуд (стрес знижує імунну систему), загальному ослабленні організму, а також хронічній депресії. Крім того, люди часто піддаються стресу страждають від серцево-судинних захворювань та порушення роботи травної системи.

Придушення емоцій

Невміння висловити і відстояти свою точку зору, придушення нападів гніву, а також боязнь проявити своє невдоволення і висловити образу можуть призвести до хвороб горла. Все це є наслідком невпевненості в собі: тобто замість того, щоб сміливо висловити свої емоції, ми пригнічуємо їх, щоб усім догодити. Однак вони нікуди не діваються, а живуть всередині нас, тобто соматизуються.

Таким чином пригнічена емоція руйнує нас зсередини: наприклад, якщо ми придушили в собі агресію по відношенню до іншої людини, вона трансформується в аутоагресію і вражає вже не нашого кривдника, а нас самих. Внаслідок цього з'являється нелюбов до себе, зайва самокритичність і неприйняття себе. До придушення емоцій відноситься також стримування сліз, яке може сприяти накопиченню солі в суглобах, до їх запалення і розтягування.

Неприйняття

Занижена самооцінка, внутрішні конфлікти, бажання всім догодити – це все може призвести до вегетосудинної дистонії. До того ж, якщо крім неприйняття себе існує проблема розчарування у своєму житті і боязнь навколишнього світу в цілому, існує ризик появи різного роду алергічних реакцій. Неприйняття себе, невдоволення собою, самобичування і постійне звинувачення себе мало не у всіх смертних гріхах – це акт "самоїдства", що провокує виникнення виразки шлунка.

Заперечення жіночності та сексуальності

Продовження теми про неприйняття, потрібно згадати також і при жіночих недугах. Так, наприклад, виникнення такого неприємного явища як молочниця психосоматика пояснює як результат недовіри і неприйняття свого партнера, а також відсутність бажання мати з ним близькість. Хвороблива менструація може бути обумовлена невиконанням свого жіночого початку.

Болі в грудях (молочних залозах) також обумовлені підсвідомою відмовою від своєї жіночності та сексуальності, від ролі об'єкта чоловічої уваги і бажання або ж навпаки – це може бути наслідком ситуації, коли ми виявляємо зайву опіку і піклування над іншими, при цьому, забуваючи про себе самих і відчуваючи невдячність зі сторони інших. Що стосується безпліддя, однією з причин може бути неусвідомлений страх перед материнством, невпевненість у собі, у партнері і в майбутньому.

Глибока образа, відчуття непотрібності, втрата сенсу життя

Можливо, ці три пункти не сильно між собою пов'язані, однак є дещо, що їх об'єднує – якщо вірити психосоматиці, вони всі можуть призвести до виникнення пухлини. Образи до оточуючих і до самих себе, які сидять глибоко всередині нас – це серйозна травма, що порушує гармонію нашого організму. Ні в якому разі не можна дозволяти їй затримуватися в нашій свідомості, інакше вона може почати розповсюджуватися по всьому організму в якості ракових клітин.

Як би банально не звучало, але найкращий спосіб позбутися від образи – пробачити. Це, дійсно, в наших інтересах. Відчуття непотрібності і втрата сенсу життя найчастіше говорять про перші ознаки неусвідомленого бажання не жити. Саме внутрішні негативні думки і установки повільно, але впевнено налаштовують весь організм на пасивність і небажання боротися. Це, згодом, може призвести до його повного розладу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *