Виглядати на всі 100%: як правильно харчуватися перед і після тренування

Поради тренера-дієтолога з харчування © Depositphotos

Ось і прийшло довгоочікуване тепло. Якщо результати роботи над собою ще далекі від бажаного, не варто впадати у відчай, а необхідно просто подвоїти зусилля. Якщо ти все робиш правильно, повір, результат не змусить себе чекати.

Сьогодні ми вирішили розглянути ще одну дуже важливу тему, пов’язану з харчуванням: що їсти перед і після тренувань і чи варто взагалі щось є? З цими питаннями ми звернулися до професійного тренера-дієтолога Аніки.

За словами Аніки, харчування перед тренуванням і після нього залежить від цілей, тобто воно повинно бути різним для дівчат, які худнуть, набирають вагу або підтримують себе у формі.

Аніка
тренер-дієтолог

погляд експерта

Їсти до тренування я раджу за 3 години, цього часу вистачає що б переварити їжу, і на тренуванні відчувати легкість.

Як харчуватися до і після тренування, якщо ти набираєш вагу:

  • Харчування до тренування: перед заняттями спортом варто поїсти вуглеводи у вигляді каші і трохи білка (це може бути м’ясо, яйця або риба).
  • Харчування після тренування: Через 20 хвилин після закінчення занять спортом варто випити протеїн, а через годину прийом їжі (вуглеводи з білком). Якщо ти закінчуєш займатися дуже пізно, то можна обмежитися одним протеїном.

Як харчуватися до і після тренування, якщо ти скидаєш вагу:

  • Харчування до тренування: перед заняттями спортом варто поїсти їжу, що містить вуглеводи.
  • Харчування після тренування: овочі та білок, якщо ти тренуєшся ввечері. Якщо тренування ранкова, в наступних прийомах їжі можна вживати вуглеводи.

У разі, якщо ти підтримуєш свою вагу, варто спробувати міксувати ці два варіанти харчування. При цьому, Аніка радить звертати увагу на те, що відбувається з твоїм організмом і вибрати найбільш підходящий для тебе варіант харчування.

Аніка
тренер-дієтолог

погляд експерта

Це все стандартні установки і більше вони підходять для виступаючих спортсменів, які готуються на змагання, для аматорів є багато інших варіантів. Час не стоїть на місці. Якщо раніше тільки дробове харчування вважалося запорукою успіху, то зараз є багато різних схем, які підійдуть будь-якій людині і навіть суперзанятій, у якого немає часу поїсти. Але є одне Важливе правило! Потрібно спостерігати за своїм тілом, своїм самопочуттям, і тоді ти знайдеш для себе свій раціон, від якого ти стаєш здоровішим, красивіше, худіше або навпаки рельєфніше.

Існує кілька різновидів харчування і очищення організму, які допомагають підтримувати себе у формі. Наприклад, аутофагія, запропонована японським вченим Йосінорі Осумі була удостоєна Нобелівської премії. Аутофагія передбачає голодування, при якому можна вживати воду, каву або чай без цукру і молока. За день можна харчуватися 1-2 рази.

Крім того, існують більш відомі у нас види харчування, такі як: дробове, вегетаріанство (все крім м’яса, риби та яєць), вегани (не їдять м’ясо, рибу), сироїди (їдять все в сирому вигляді).

Нагадаємо, раніше ми розповідали про смішні історії, які відбуваються в залі. Подробиці за посиланням.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *