Чому з’являються синці під очима?

Синці під очами © depositphotos.com

Природа темних кіл під очима проста – це в більшості випадків просто судини, які видно крізь тонку шкіру повік. Причини появи синців можуть бути різні. Ми вирішили розібратися в них і з’ясувати, що ж сприяє виникненню «ефекту панди».

Причини появи синців під очима

Синці під очами © depositphotos.com

Причини темних кіл і у чоловіків, і у жінок одні і ті ж, в основі їх лежить певний стиль життя або такі об’єктивні причини, як спадковість.

 • Недосипання, хронічна втома – в цьому випадку можуть турбувати і мішки під очима. Як правило, якщо добре відпочити і оптимізувати режим дня, чорнота під очима повинна піти.
 • Зневоднення – недостатня кількість рідини в організмі призводить до висушування і витончення шкіри.
 • Тривала робота за комп’ютером, яка перенапружує очі. Це заняття сприяє залученню крові до повік та застою, через що розширені судини просвічуються через тонку шкіру.
 • Анемія (низький гемоглобін) – теж може бути причиною темних кіл під очима.
 • Хвороби внутрішніх органів – синці під очима можуть бути симптомами різних захворювань організму. Нічого дивуватися синцям, якщо ти переживаєш кишкову інфекцію або інтоксикацію при інфекційній хворобі. Додатковим тривожним «дзвіночком» може бути головний біль судинного характеру. 
 • Куріння, алкоголь і інші шкідливі звички. Нікотин робить шкіру в’ялою і активізує процес старіння, що сприяє потемнінню тонкої шкіри повік. Зловживання алкоголем значить недолік кисню в тканинах організму і поганий кровообіг. 

  Синці під очами © depositphotos.com

 • Неправильне харчування. Якщо організму не вистачає мікроелементів і вітамінів, це теж призводить до порушення кровообігу.
 • Стреси і депресія. Чорні круги під очима як реакція на стрес більшою мірою властива чоловікам. Під час депресії у них виділяється великий обсяг кортизолу, який збільшує кількість крові в капілярах. В результаті може статися їх розрив.
 • Вплив сонячних променів. Тонка шкіра під очима дуже активно реагує на вплив ультрафіолету. А коли людина старіє, данна чутливість виражається в пігментації.
 • Алергія – в більшості випадків першими страждають саме очі, які можуть сльозитися, червоніти, а темні кола можуть проявитися при інтенсивному терті очей.
 • Хвороби очей запального характеру. У цьому випадку теж з’являються кола під очима, сльозотеча, свербіж, запальний процес.
 • Травми. При черепно-мозковій травмі синці і мішки під очима пояснюється рясним крововиливом.
 • Іноді темні кола та синці під очима – це спадковий «подарунок». Візуально це проявляється в блакитному, зеленому відтінку у внутрішнього кутку ока.

  Раніше ми писали про те, як приховати синці під очима. Наприклад, кисті для нанесення тонального крему грають не останню роль, але не тільки. Дізнайся, як ще можна приховати темні кола навколо очей.

  Чому синці з’являються у дітей

  Синці під очима у дитини можуть говорити про безліч проблем в організмі, а не тільки про недосипання.

  • Спадковість

  Так само, як і у дорослих, тут йдеться про індивідуальні особливості підшкірної клітковини і кровоносних судин, що можливо розташовані близько до шкіри.

  • Перевтома

  Недосипання і хронічна втома теж можуть стати причиною синців під очима у дитини. Саме тому потрібно звернути увагу на режим дня і харчування. Можливо дитина недостатню кількість часу проводить на вулиці.   

  Синці під очами © depositphotos.com

  • Залозодефіцитна анемія

  Ця хвороба у дітей може проходити з активізацією епітеліального синдрому. Тому може спостерігатися блідість і сухість шкіри, темні кола під очима, поява тріщин на слизовій рота, ламкість і крихкість нігтів.

  • Хронічна патологія з боку ЛОР-органів

  В першу чергу слід відзначити тонзиліт в хронічній формі. Неправильне лікування хвороби здатне привести до ускладнень з боку нирок, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату.

  • Нещодавно перенесена гостра інфекція

  Якщо дитина недавно перехворіла ГРВІ, то загальна слабкість організму теж може супроводжуватися синцями під очима. Особеннно вони можуть бути виражені при тяжкому перебігу інфекції. Щоб організм повністю відновився після захворювання, потрібно в середньому 10-14 днів.

  • Захворювання нирок

  Якщо дитина страждає на хворобу нирок, то кола навколо очей можуть бути явними ознаками цього захворювання. Про те ж свідчать набряки повік і шкіри під очима після сну. Тут потрібна допомога лікаря і повне обстеження.

  • Гельмінтози

  Наявність темних кіл під очима часто свідчить про діяльність паразитів, проте лише доктори можуть поставити правильний діагноз після лабораторного обстеження дитини.

  Як бачимо, причин появи синців під очима дуже багато і якщо ця проблема турбує тебе постійно – потрібно негайно звернутися до лікаря.

  Раніше ми писали про те, як в домашніх умовах приготувати патчі для очей. Читай про це тут

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *