Будьте обережні: на Кіровоградщині вже розпочався сезон кліщів

Разом із потеплінням у природі активізувались кліщі.   

За декілька останніх днів березня в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» жителями Кропивницького та інших населених пунктів області доставлені для дослідження перші десятки екземплярів кліщів.     

Поки що борелій (збудників хвороби Лайма) при дослідженні доставлених кліщів не виявлено, але небезпека така існує.     

Як запобігти нападу кліщів та захворюванню на хворобу Лайма?     

Загальноприйнятий міф: кліщі сидять на деревах і падають нам на голову. Але насправді кліщі знаходяться не на високих деревах, а на траві та кущах і чіпляються за ноги тих, що проходять мимо. Учепившись за штанину, або светр кліщ повзе вгору в пошуках місця зручного для укусу. Процес присмоктування не викликає больових відчуттів (у своїй слині кліщ містить знеболюючу речовину, яка й вгамовує біль від укусу). Потрапивши на тіло. кліщ починає інтенсивно харчуватися, напиваючись кров’ю. Іноді цей процес триває до кількох днів. 

На відміну від комарів, крізь одяг вони кусати не можуть. Їм потрібна ніжна шкіра. Улюблені місця для укусів – на рівні поясу, під гумкою від штанів, під колінами, на шиї, на підключичних, пахвових та пахових ділянках, за вухами.

Детальніше за посиланням.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *