Які дрова підходять для смаження шашлику і на яких краще не готувати їжу

Важко уявити пікнік на природі без шашлику. Для цього прискіпливо обирають на ринку найкраще м'ясо, витримують його в "секретних" маринадах. Це правильно, але є ще один важливий інгредієнт, від якого залежить смак смаженого м'яса на шампурах. Це дрова, інформує Ukr.Media.

Якщо для смаження шашлику використовувати перші-ліпші поліна, можна замість соковитої та ароматної страви отримати щось сире, закопчене і неїстівне.

Які дрова вважаються найкращими для шашлику?

Гурмани та досвідчені "шашличники" вважають, що хороші дрова повинні відповідати таким вимогам:

  • добре утримувати жар;
  • не диміти;
  • виділяти приємний аромат при горінні.

За цими параметрами найкраще дерево — це саксаул, який по праву вважається королем для шашлику. У нього дрібнопориста і настільки щільна деревина, що середньої величини гілку неможливо зламати або перерубати сокирою. Деревину саксаулу розбивають, б'ючи об камінь. Дрова з саксаулу довго горять, виділяють багато тепла, надають м'ясу приголомшливий смак. Але це чудо-дерево не росте в наших широтах, і дістати дрова з нього практично неможливо.

Чудовий шашлик виходить при використанні товстої виноградної лози. Вона довго тримає жар, наповнює м'ясо приємним ароматом.

Поліна фруктових дерев — відмінний варіант для шашлику з курки, гуски або качки. Він буде соковитим, з неповторним смаком і ароматом. Найкраще для цієї мети використовувати дрова з вишні, яблуні, груші. Шашлик зі свинини на таких дровах готується всього пів години, з яловичини — 45 хвилин.

Гарні для шашлику і дубові дрова, які дають хороший, рівний жар. Для аромату до них можна додати кілька вишневих полін або ялинових шишок.

Дрова з бука, глоду, ясена добре горять і тримають жар, але розпалити їх важко.

У магазинах завжди можна купити готове вугілля для шашлику в пакетах. Воно значно економить час, довго і жарко горить. Однак не всім подобається його специфічний запах. Справжні цінителі хорошого шашлику віддають перевагу використанню натуральних дров, з яких отримують вугілля самостійно.

Корисна порада: перед використанням дрова потрібно очистити від кори. Вона швидко горить, виділяє сажу і неприємний запах.

І ще один нюанс: вищеперелічені дрова дають хороший жар. Щоб шашлик не згорів, краще використовувати високі мангали. В іншому випадку жар можна зменшити, розсуваючи вугілля в сторони або оббризкуючи його водою.

А які дрова використовувати для шашлику категорично не можна?

Щоб не зіпсувати смак м'яса і не завдати шкоди здоров'ю, треба уникати таких видів деревини:

  • З хвойних порід дерева. Такі дрова дають багато важкого диму, який містить смолу і шкідливі речовини. Шашлик, просочений стійким хвойним ароматом, буде не тільки несмачним, але й небезпечним для здоров'я.
  • З відходів. Трухлява деревина, старі дошки, ящики, поламані меблі не годяться навіть для розпалювання каміна, а шашликом на таких "дровах" можна отруїтися. І гастрономічного задоволення таке м'ясо не принесе, тому що воно просочиться запахом деревної трухи, лаку і фарби.
  • З отруйних порід дерева. Ймовірність "нарватися" на такі дрова дуже мала, але все ж найпоширеніші отруйні дерева слід знати. Це чорна вільха, самшит, тис, кипарис.
  • Сирі дрова. Дрова для шашлику повинні бути добре просушені. Інакше вони погано горять, виділяють багато диму і сажі. В результаті навіть найякісніше і добре мариноване м'ясо буде зіпсоване.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *