Чи безпечно купувати несезонні «нітратні» овочі: пояснення Уляни Супрун — Здоровʼя 24

Уляна Супрун розповіла, чи безпечно купувати несезонні овочі – до прикладу, взимку це помідори, яблука, огірки тощо . На думку ексміністерки МОЗу, рівень і шкода нітратів значно перебільшені.

Супрун з посиланням на медичний подкаст «Температура нормальна» наголосила, що варто харчуватися різноманітно, не обмежувати себе в раціоні навіть взимку – «не боятися нітратних помідорів, завезених огірків і ГМОшних яблук».

Читайте також: Як повернутися до нормального життя після Нового року: поради Супрун

Ексміністерка МОЗу погодилася з тим, що у несезонних овочах і фруктах більше нітратів, але у маленьких кількостях вони шкоди не матимуть. Для отримання шкідливої концентрації нітратів треба їсти продукти в надзвичайно великій кількості. 

 

Уляна Супрун

“Це правда, що в овочах та фруктах, які вирощували не в сезон, більше нітратів. Але це ще не робить салат з помідорів та огірків взимку небезпечним. Рівень і шкода від нітратів і в зимових огірках, і в ранніх кавунах, перебільшені. Бідний раціон набагато більш шкідливий для здоров’я, ніж яблуко з супермаркету. Тільки не забувайте ретельно мити всі овочі, фрукти й зелень вдома».

«Нітратні» овочі і БАДи: що обрати

Продажі біологічно-активних добавок зростають щороку по всьому світу. У 2018 році ринок БАДів становив майже 124 мільярдів доларів, а у 2023 році він складе понад 205 мільярдів доларів. Однак Супрун наголошує, що для здорових людей найбільш ефективне джерело вітамінів – це збалансоване харчування, а не вітаміни чи добавки з аптеки. Відтак навіть взимку не варто обмежуватися лише сезонними овочами та фруктами.

​Несезонні овочі купувати безпечно / Unsplash

Овочі та фрукти «вже не ті»? 

Часто можна почути слова літніх людей: «Сучасні овочі і фрукти вже не ті». За словами Супрун, раніше були інші сорти і смакова гамма, відтак ці зміни природні і не впливають на кількість корисних складових у рослинах.

«Смак змінюється – загальний стан рослин залишається приблизно однаковим. А чи буде користь з тої капусти, яку ви з’їсте, впливає більше не сорт, а умови вирощування, ґрунт та умови зберігання», – написала ексміністерка МОЗу і додала, що вживання овочів й фруктів сирими не гарантує, що так краще засвояться всі вітаміни.

​Несезонні овочі купувати безпечно / Unsplash

Джерело: 24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *