7 цікавих фактів про контрацепцію

Який метод контрацепції ти б не вибрала, він в будь-якому випадку краще, ніж нічого © depositphotos.com

Коли мова йде про контрацепцію, хочеться бути впевненою на всі 100%. tochka.net зібрала цікаві і корисні факти про найбільш популярні методи захисту, які, можливо, тебе навіть здивують.

  • Календарний метод вигадали чоловіки

  • Друга назва календарного методу — метод Огіно-Кнауса. Розробив його в 1920-х японський гінеколог Кюсаку Огіно, а пізніше довів до розуму австрієць Герман Кнаус. Розрахунок “небезпечних” і “безпечних” днів виявився дуже ненадійним методом контрацепції. Але він здатний допомогти парам, які планують зачаття.

    Чому з календарним методом виникає безліч труднощів? По-перше, навіть якщо у тебе регулярний цикл, то овуляція може “стрибати” — і великий ризик завагітніти. По-друге, доводиться щодня вести записи і позбавляти себе радощів сексу під час “небезпечних” днів.

  • Гормональна контрацепція — одна з найнадійніших

  • Її підбирає лікар-гінеколог індивідуально. Це можуть бути КОКи, ін’єкції, пластирі, імпланти, внутрішньоматкові системи і вагінальні кільця. Іноді гормональні контрацептиви працюють не тільки як захист від вагітності, але і як лікування.

    Згідно з даними ВООЗ, це один з найефективніших планових методів — при правильному застосуванні спрацьовує майже безвідмовно.

  • Презервативи захищають не тільки від вагітності, а й від ЗПСШ

  • Використання цього методу вимагає уважності, технічної точності і досвіду застосування. Пам’ятаєш, як у серіалі “Друзі” Рейчел завагітніла, а Росс в жаху кричав: “Про те, що презервативи працюють тільки в 97% випадках, треба писати на упаковках!”. Так ось, реальна статистика трохи гірша — близько 79%.

    Так, вони дійсно рвуться, але презервативи — це один з небагатьох контрацептивів, який захищає і від ЗПСШ.

  • Під час менструації і годуванням грудьми можна завагітніти

  • Ти можеш завагітніти в будь-який день циклу, навіть під час місячних. Так, шанси невеликі, проте якщо у партнера живучі сперматозоїди, вони можуть перечекати “негоду” в слизовій оболонці матки і потім просунутися далі.

    Те ж стосується і грудного вигодовування. Через високий рівень пролактину в крові, ймовірність завагітніти низька. Але ніякої стовідсоткової гарантії немає.

    Краще попередити вагітність, ніж робити аборт © depositphotos.com

  • Переривання — найдавніший, але низькоефективний засіб захисту

  • Кожна п’ята жінка вагітніє протягом року. Чому? … Великий ризик того, що чоловік забуде, або не зможе проконтролювати сім’явиверження. Додамо до цього те, що сперматозоїди також виділяються разом зі змазкою ще на початку статевого акту. Ну а про психологічний дискомфорт і говорити нічого — сам факт того, що потрібно вчасно витягти пеніс, може позбавити оргазму і чоловіка і жінку.

    Фонд в області народонаселення (ЮНФПА) призводить шокуючу статистику — під час пандемії близько 1,4 млн жінок зіткнулися з незапланованою вагітністю. Причина тому — перебої в сфері репродуктивного здоров’я, дефіцит протизаплідних препаратів у деяких країнах, а ще жінки бояться йти до лікаря через ризик заразитися.

  • Планову контрацепцію застосовують до, а екстрену використовують після

  • Неважливо, який метод постійної контрацепції ти вибираєш, у тебе може виникнути необхідність в екстреній. Її можна використовувати, якщо стався збій при використанні будь-якого планового методу (не впевнена в “безпечних” днях, порвався презерватив, пропустила прийом декількох таблеток).

    Головна відмінність екстреної контрацепції від планової — її застосовують не до, а після статевого акту. І є 72 години на прийняття рішення.

  • Екстрена контрацепція — це безпечно

  • Цей метод застосовують у всьому світі вже більше 40 років. Зафіксовано понад 400 мільйонів випадків використання по всьому світу.

    Головні плюси ЕК:

    • Можна приймати в будь-який день менструального циклу.
    • Це безпечно. І це міф, що у тебе виростуть вуса або раптово розтовстієш.
    • Це не аборт, наслідки якого набагато серйозніші.

    А яким методом контрацепції користуєшся ти? Візьми участь в нашому опитуванні нижче — це допоможе нам підготувати інтерв’ю з досвідченим гінекологом. Лікар розповість про все найважливіше в темі контрацепції і відповість на найбільш хвилюючі питання.

    Яким методом контрацепції ти користуєшся?

    Перерваний статевий акт

    Календарный метод

    Презерватив

    Тим, який порадив мій гінеколог

    Інші методи

    проголосувати

    Нещодавно ми писали про те, чим небезпечний постковідний синдром: думка невролога.

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *