Відомо, що смажена їжа є канцерогенною. Вчені довели це у дослідженні

За даними дослідників, пацієнтам з онкологічними захворюваннями слід скоротити споживання смаженої їжі.

Вчені з Массачусетського університету в Амхерсті провели дослідження, в результаті якого з'ясували, як впливають на організм, зокрема на розвиток запальних захворювань кишківника і раку товстої кишки, смажені на олії продукти. Робота опублікована у виданні Medical Xpress, інформує Ukr.Media.

Дослідження проводилося на мишах з перерахованими вище захворюваннями. Першій групі гризунів давали олію популярної в США марки, на якій до цього посмажили фалафель в одній із закусочних Амхерста. При цьому контрольна група мишей споживала їжу з олією холодного віджиму.

У результаті вчені довели, що смажена їжа посилює запалення товстої кишки, в два рази прискорює ріст пухлин, поширює бактерії та токсичні продукти в кровотік.

Щоб перевірити свою гіпотезу про те, що окислення ненасичених жирних кислот при нагріванні олії провокує запальний ефект, вчені відокремили полярні сполуки від олії для смаження і також ввели їх у піддослідних гризунів. У результаті вони отримали аналогічні результати.

Як уточнив Гудонг Чжан (Guodong Zhang), один з авторів роботи, звичайно, про шкоду смаженої їжі на організм відомо давно. Однак, за його словами, нове дослідження показує, що вживання продуктів, смажених на олії, погіршує стан товстої кишки і кишківника.

«У Сполучених Штатах багато які хворі люди все ще їдять у фастфудах і споживають смажену їжу, — говорить вчений. — Якщо у когось запальне захворювання кишківника або рак товстої кишки, але вони продовжують їсти таку їжу, існує ймовірність, що це зробить захворювання ще більш агресивними. Таким пацієнтам слід їсти менше жирної їжі».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *