Вченим вдалося обернути назад переродження ракових клітин підшлункової залози і тим самим вилікувати рак у мишей

Дуже перспективний метод.

Американським ученим вдалося зупинити розвиток раку підшлункової залози. Для цього вони активували ген PTF1A, і клітини перестали перетворюватися на ракові. Результати дослідження опубліковані в журналі Developmental Cell. Виявилося, що навіть якщо клітина вже почала ставати раковою, цей процес можна зупинити. Коли вчені змусили працювати ген PTF1A, клітина залишилася здоровою, інформує Ukr.Media.

Зазвичай при переродженні в рак клітини втрачають властивості, характерні для того органу і виду клітин, до якого вони належать. Мутації призводять до того, що єдина властивість, яка зберігається, — це здатність до поділу.

PTF1A — це «ген-наглядач», який відповідає за роботу підшлункової залози. У тканинах ракової пухлини він завжди вимкнений. Дослідники з Університету Юти змогли показати, що робота цього гена може зупинити онкогенні мутації і клітини продовжують виконувати роботу, на яку вони розраховані.

Для підтвердження свого відкриття вчені створили ГМ-мишей, в організмі яких вбудували мутантний ген KRAS і той самий PTF1A. Потім ген включали за допомогою речовин-активаторів.

З'ясувалося, що якщо розбудити обидва гени, але при цьому підтримувати PTF1A в активному стані, то клітина не стане раковою. Щоб посилити ситуацію, мишам прищепили панкреатит (він ускладнює перебіг раку), але і тоді включення гена спрацювало!

Зараз рак підшлункової залози лікується тільки хірургічною операцією і хіміотерапією. Автори статті вважають, що їхній метод може допомогти повертати перероджені клітини у нормальний стан.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *