Білосніжна усмішка і здорові ясна: догляд за зубами і яснами

Ви здивуєтеся, дізнавшись, наскільки важлива техніка чищення для здоров'я зубів і ясен.

Втомилися прикривати рот під час усмішки? Або жувати шоколад тільки на одну сторону? Постійне лікування зубів не тільки вимотує нерви, але і спустошує гаманець? Щоб всього цього уникнути, необхідно ретельно стежити за гігієною порожнини рота і дотримуватися кількох правил, про які ми розповімо нижче, інформує Ukr.Media.

Правильна дієта

Обов'язково поповніть свій раціон горіхами, фруктами (особливо яблуками), сиром, куркою і овочами, тому що вони корисні для зубів. До речі, що ще потрібно знати про сир, так це те, що він змушує слинну залозу виробляти більше слини, що нейтралізує кислоту.

Слід повністю виключити алкоголь і газовані напої, тому що вони виснажують рівень кальцію, що призводить до руйнування зубів і захворювання ясен. В крайньому разі, пийте їх через трубочку, щоб виключити потрапляння на зуби.

Також намагайтеся пити склянку води після кожного прийому їжі, це дозволяє видаляти кислоту і шматочки їжі з поверхні зубів.

Техніка чищення зубів

Ви здивуєтеся, дізнавшись, наскільки важлива техніка чищення для здоров'я зубів і ясен. Під час неї помістіть щетинки зубної щітки під кутом 45 градусів до лінії ясен так, щоб вони стикалися як з зубами, так і з ясенами. Використовуйте рухи вперед і назад, вгору і вниз (багато стоматологів рекомендують кругові рухи). Коли ви закінчите, повторіть ту ж процедуру для внутрішніх поверхонь зубів і ясен.

Потім почистьте поверхні язика і верхню частину рота. Це допоможе позбутися від бактерій, що викликають неприємний запах. Не натискайте щіткою і жорсткою щетиною, оскільки це принесе більше шкоди, а не допоможе вичистити зуби. Витратьте щонайменше 2 хвилини на чистку, переконавшись, що всі очищені ділянки — внутрішня, зовнішня і прикусна поверхня кожного зуба. Ключовим моментом є наведення щетинки зубної щітки безпосередньо на лінію ясен, а не на вершину зуба, оскільки саме тут починається утворення зубного нальоту.

Як вибрати кращу зубну пасту

  • Переконайтеся, що у вашій пасті міститься фтор. Це дуже важливий елемент, тому що він зміцнює емаль зубів.
  • Пасти для чутливих зубів повинні бути більш липкими, це допомагає мінералам залишатися на зубах довше.
  • Якщо у вас проблеми з утворенням зубного каменю, шукайте у складі пірофосфати, тому що вони допомагають зменшити цю проблему.
  • Відбілюючі зубні пасти працюють в основному за рахунок збільшення абразивності продукту. М'які абразиви допомагають підтримувати чистоту зубів і запобігають появі плям. Абразиви можуть бути перераховані на упаковці як фосфати (пірофосфат кальцію), карбонати (карбонат кальцію), з'єднання кремнезему або сполуки алюмінію.

Як вибрати зубну щітку

  • Головка зубної щітки повинна бути такого розміру, щоб забезпечити доступ до усіх поверхонь зубів. Занадто великими головками буде складно маневрувати і вони не можуть проникати в усі необхідні області.
  • Краще вибирайте м'яку щетину. Залежно від того, наскільки енергійно ви чистите зуби і яка їхня міцність, щітки з середньою і жорсткою щетиною фактично можуть пошкодити ясна і захисну зубну емаль. Для ще більшого захисту зубів при чищенні переконайтеся, що щетинки на обраній зубній щітці мають закруглені кінчики.

Іригатор

Зубною щіткою все не обмежується. Для повноцінного догляду за ротовою порожниною стоматологи в усьому світі рекомендують використовувати в доповнення до неї та іригатор.

Коли шматочки їжі накопичуються у роті, утворюється зубний наліт, який виділяє кислоти, що завдають шкоди вашій емалі. Ці кислоти можуть в кінцевому підсумку призвести до дірок у зубах і викликати гінгівіт, першу стадію захворювання ясен. Щоб уникнути цих проблем, слід використовувати іригатор, який буквально вимиває їжу і бактерії з важкодоступних місць з допомогою струменів води. Це стосується і зубоясенних кишень — вода потрапляє туди, запобігаючи захворювання ясен.

Це необхідна покупка для всіх, але оскільки вода під напором здатна глибше проникнути в щілини між зубами (і навіть нижче лінії ясен), цей прилад особливо важливий для тих, у кого є брекети, мости або коронки.

Регулярно відвідуйте стоматолога

Навіть якщо ви ретельно виконуєте все, що викладено в попередніх пунктах, ви все одно повинні відвідувати стоматолога мінімум два рази на рік. Є деякі проблеми з зубами, які ви не зможете визначити самостійно, тому краще подбайте про них якомога раніше і довірте здоров'я порожнини рота професіоналам.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *