Нещодавно вчені обнадіяли людей, які страждають на артроз, – вони винайшли вакцину, яка здатна позбавити людину від симптомів цієї хвороби.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, остеоартроз – дегенеративне захворювання суглобів, що характеризується руйнуванням хрящової тканини, інформує Ukr.Media.
Таке порушення в основному відзначається в суглобах колін, стегон, пальців і нижніх відділах хребта.
Згідно з оцінками, від остеоартрозу стражає майже 9 мільйонів жителів Великобританії і 30 мільйонів американців. До теперішнього часу не було ліків від цього захворювання.
Ревматологи називають остеоартроз епідемією початку ХХІ століття. Згідно з медичною статистикою, остеоартроз є другою по частоті причиною настання інвалідності після серцево-судинних захворювань.
Дослідники з Оксфордського університету розробили вакцину, яка блокує джерело болю – фактор росту нервів (NGF). Дослідження дають багатообіцяючі результати.
Вакцина запускає імунну систему, та починає виробляти антитіла, які атакують NGF.
Ліки протестували на мишах. Вакцина помітно полегшила біль. Спочатку тварини стояли, нахилившись убік, після введення ліків миші змогли стати на лапи.
Близько 25% пацієнтів з остеоартрозом не отримують адекватне лікування, вони воліють приймати знеболюючі препарати, які при тривалому застосуванні загрожують проблемами зі здоров'ям.
Доктор Стівен Сімпсон з благодійної організації «Versus Arthritis», яка фінансувала дослідження, сказав:
«Ми знаємо, що люди з артрозм відчувають постійний біль, який псує їм життя. Забагато людей, які живуть з болем, не отримують адекватне лікування.
Саме тому розробка більш ефективних болезаспокійливих засобів з меншою кількістю побічних ефектів – життєво важливе завдання для людей з артрозом.
Результати дослідження (хоч воно знаходиться на ранній стадії) дуже багатообіцяючі.
Ми пишаємося тим, що підтримуємо дослідження, які спрямовані на вирішення цієї складної проблеми і знаходження способів допомогти людям подолати біль».
Сподіваємося, це відкриття принесе користь суспільству!
Джерело: ukr.media