Ульяна Супрун спростувала міфи про вакцинацію

Виконуюча обов&#039язки міністра охорони здоров&#039я розповіла, що потрібно брати до уваги, а в що вірити не варто.

Перший міф, який Супрун розвінчала, стосується шкідливості введення трикомпонентної вакцини. Вона написала, що таке помилкове сприйняття сформувалося через уявлення про те, що чим більше мікробів потрапляє в організм, тим сильніше перевантажується імунна система. Вона написала, що це твердження істотно недооцінює силу імунної системи, інформує Ukr.Media.

Супрун прокоментувала також міф про те, що вакцини проти кору здатні пригнічувати імунітет, саме тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору.

«Дослідження вказують на зворотне. Вчені аналізували окремі випадки бактеріальних і вірусних інфекцій протягом так званих «періодів ризику» після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів, 61-90 днів). Їх висновок – вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій», – зазначила в. о. міністра охорони здоров'я.

Третій міф – вакцини повинні відповідати імунним потребам нації, тобто ніби краще користуватися вітчизняними вакцинами, а не закордонними.

«Але, як не буває ніяких «імунних потреб нації», так і хвороби не знають національних або територіальних меж. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії», – заявила Супрун.

Також вона додала, що країна не є ключовим фактором у виробленні вакцини. Важливі якість і вимоги до виробництва.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *