Вчені знайшли новий спосіб захисту від комарів

Це дослідження відкриває шлях до створення нових високоефективних репелентів.

Вид двокрилих комах з сімейства комарів, має назву Aedes aegypti, є переносником таких небезпечних інфекційних хвороб як малярія, вірус Ебола, Зіка та інших. Ці кровопивці можуть вживати в їжу кров тварин, але вважають за краще людську. Вчені з Університету Флориди дізналися, як їм вдається розпізнавати жертву, інформує Ukr.Media.

Автори статті пишуть, що вони знайшли чутливий білок, що дозволяє комарам розпізнавати молочну кислоту в поті людини. Це – своєрідний маркер, що утворюється в нашому організмі при утилізації глюкози і виробленні енергії. Його виводять потові залози.

Довгий час вчені не могли виявити рецептор, завдяки якому комарі визначають молочну кислоту. Комахи використовують для цього три сімейства чутливих білків, що зв'язують певні групи летючих молекул. В одному з них і був знайдений потрібний білок IR8a.

Комарі, у яких вдалося вибірково відключити ген, який відповідає за синтез IR8a, рідше реагували на присутність людини або речей, які пропахли людським потом. На думку біологів, це дослідження відкриває шлях до створення нових високоефективних репелентів, здатних надійно захистити людей від укусів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *