Вчені з’ясували, чим частий денний сон небезпечний для здоров’я

Згідно з новим дослідженням вчених з Центрального Південного Університету в Китаї частий денний сон пов'язаний з підвищенням артеріального тиску і ризиком інсульту. Для дослідження фахівці використовували дані 500 тисяч учасників у віці від 40 до 69 років, інформує Ukr.Media.

Учасники регулярно надавали зразки крові, сечі та слини, а також детально розповідали про свій спосіб життя. Оцінка частоти і якості сну добровольців проводилася чотири рази. Дослідники виключили з аналізу записи людей, які вже перенесли інсульт або мали гіпертонію ще до початку випробувань. Зрештою в експерименті залишилися 360 тисяч осіб, за якими спостерігали протягом 11 років.

Результати дослідження показали, що у людей, які люблять подрімати серед білого дня, на відміну від тих, хто спить тільки вночі, ймовірність розвитку гіпертонії та інсульту була вище на 12% і 24% відповідно. Серед учасників молодше 60 років любителі поспати вдень мали на 20% більше шансів стати «щасливими» володарями гіпертонії.

"Це може бути тому, що багато людей, які сплять вдень, часто роблять це через поганий нічний відпочинок. Поганий сон вночі пов'язаний з погіршенням здоров'я, а денна дрімота не може в достатній мірі компенсувати це", — сказав Майкл А. Гранднер, експерт зі сну.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *