Вчені: умови праці, які збільшують ризик депресії

Найчастіше депресивний стан наздоганяє жінок, які проводять на роботі не менше 55 годин на тиждень.

Депресія є одним з найбільш поширених порушень психічного здоров'я. Причин цього стану може бути багато. Однак нещодавно вчені виявили, що депресія крім усього іншого, залежить від роду діяльності людини і кількості робочих годин, інформує Ukr.Media.

Під час дослідження британськими науковцями використовувалися дані про понад 23 000 чоловіків і жінок. Виявилося, що найчастіше депресивний стан наздоганяє жінок, які проводять на роботі не менше 55 годин на тиждень. Різниця була значна порівняно з жінками, які працюють стандартні 35-40 годин на тиждень.

Команда вчених виявила деякі відмінності між статями. Чоловіки, як правило, працювали довше, ніж жінки. Майже половина жінок працювала неповний робочий день. Проте депресія була виявлена і у чоловіків, і у жінок, які працювали на вихідних.

Фахівці висунули кілька теорій про те, чому між чоловіками і жінками на робочому місці існують відмінності. Вони відзначають, що жінки, які працюють більше годин, ніж належить, з високою ймовірністю працюють у сфері, де домінують чоловіки. Крім того, вони прийшли до висновку, що люди, які проводять вихідні дні на роботі, є співробітниками в сфері послуг і одержують більш низьку оплату праці. Саме такі робочі місця, в поєднанні з частою або складною взаємодією з людьми, є причиною більш високого ризику розвитку депресії.

Крім цього жінки більше схильні до депресії, ніж чоловіки, оскільки вони в більшості випадків змушені нести подвійний "тягар", іншими словами вони змушені після роботи, займатися домашніми обов'язками і доглядати за членами своєї сім'ї. Це теж вважається роботою, яка збільшує навантаження на організм, і при цьому не передбачає ніякої оплати.

Тим не менш, існують причини розвитку депресивного стану, які не залежать від статевої приналежності. Так у групі ризику опинилися літні і ті, що палять працівники і ті, хто має низьку заробітну плату.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *