Вчені підрахували канцерогенний потенціал алкоголю.
Загальновизнаний зв'язок між раком і тютюном допомагає наочно продемонструвати зв'язок між вживанням алкоголю і раком, а також підвищити обізнаність про пов'язані з алкоголем ризики, згідно з дослідженням, опублікованим в BMC Public Health, інформує Ukr.Media.
Вчені з Університетської лікарні Саутгемптона (University Hospital Southampton), Бангорського університету (Bangor University) і Саутгемптонського університету (University of Southampton) оцінили ризик розвитку раку, пов'язаного з вживанням помірної кількості алкоголю, і порівняли його з ризиком захворювання на рак, пов'язаних з курінням.
Для розрахунку можливого ризику захворювання на рак впродовж життя, пов'язаного з вживанням 10 одиниць алкоголю (пляшка вина) або 10 сигарет на тиждень, використовувалися дані Cancer Research UK.
"Це єдине дослідження, яке пропонує "сигаретний еквівалент" з точки зору шкоди. Ми прагнули відповісти на питання: виключно з точки зору ризику захворювання на рак – тобто, якщо дивитися на рак у відриві від іншої шкоди – скільки сигарет міститься в пляшці вина? Наші результати показують, що "сигаретний еквівалент" пляшки вина – 5 сигарет для чоловіків і 10 для жінок на тиждень", – розповіла доктор Тереза Хайдс (Theresa Hydes), один з авторів дослідження.
За оцінками вчених, абсолютний ризик захворювання раком (ризик розвитку раку протягом життя), пов'язаний з вживанням однієї пляшки вина на тиждень, для чоловіків, які не курять, складає 1%, для жінок – 1,4%.
У чоловіків він, мабуть, передусім пов'язаний з раковими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, тоді як у жінок 55% випадків пов'язані з раком молочної залози.
Вживання трьох пляшок вина на тиждень (приблизно півпляшки у день) збільшує ймовірність виникнення і розвитку широкого спектру різних проблем зі здоров'ям. Цей рівень споживання збільшує абсолютний ризик раку до 1,9% у чоловіків і 3,6% у жінок. Він еквівалентний курінню приблизно 8 сигарет на тиждень для чоловіків та 23 – для жінок.
«Це дослідження не говорить про те, що вживання алкоголю в помірних кількостях рівнозначне курінню. Наші результати пов'язані з довічним ризиком для населення. На індивідуальному рівні ризик розвитку раку у вигляді вживання алкоголю або куріння буде змінюватись, і для багатьох людей вплив десяти одиниць алкоголю (одна пляшка вина) або 5-10 сигарет може дуже різнитися», – пояснила Тереза Хайдс.
Дослідження не є порівнянням загальної смертності від паління порівняно з алкоголем, оскільки в ньому не враховуються інші наслідки – респіраторні і серцево-судинні захворювання або захворювання печінки.
«Наша оцінка сигаретного еквівалента алкоголю надає корисну мірку для роз'яснення можливих ризиків раку, яка використовує історично успішне поширення інформації про куріння. Добре відомо, що алкоголізм пов'язаний з раком ротової порожнини, горла, гортані, стравоходу, кишечника, печінки і грудей. Однак, на відміну від куріння, це не широко розуміється громадськістю. Ми сподіваємося, що, використовуючи сигарети в якості компаратора, ми могли б більш ефективно передавати цей посил, щоб допомогти людям зробити більш усвідомлений вибір способу життя», – зазначила Тереза Хайдс.
Джерело: ukr.media