Розробники створили капсулу для відстеження прийому ліків

Зараз її тестують у дослідженні з профілактики ВІЛ-інфекції.

Американська компанія electRx представила спеціальну одноразову капсулу для відстеження прийому ліків. Капсула порожня (в неї можна покласти будь-які ліки), складається з желатинової оболонки і оснащена датчиком, який реагує на шлунковий сік і посилає сигнал до спеціального зчитувача, який носиться на грудях.

Розробки, які дозволяють полегшити моніторинг прийому обов'язкових медикаментів, існують вже досить давно. Серед них можна виділити спеціальні датчики, які реагують на шлунковий сік і повідомляють про те, що ліки прийнято. Понад рік тому в США, наприклад, схвалили випуск і продаж таблеток з арипипразолом, який застосовується для лікування деяких психічних розладів, включаючи шизофренію і біполярний розлад. У кожну таблетку вбудований спеціальний сенсор, який, реагуючи на шлунковий сік, посилає до приймача, який є закріпленим на грудях пацієнта, сигнал про те, що ліки прийнято. Потім інформацію про це можуть отримати лікарі та родичі пацієнта, інформує Ukr.Media.

Незважаючи на ефективність, сенсори, що надходять в організм разом з медикаментами, одноразові, і виводяться при природному процесі травлення, тому міститися вони повинні в кожній таблетці, а препарат з арипипразолом — поки що єдині схвалені ліки з датчиком.

Інженери з electRx вирішили піти далі і розробили порожню капсулу з датчиком. Вона працює точно так само, як і всі існуючі і ті, які лише розробляються зараз, подібні системи моніторингу ліків, але має важливу перевагу: желатинова капсула розкривається, і в неї можна покласти будь-які ліки. Інформація про прийом потім зчитується з допомогою спеціального приймача, який пацієнту необхідно носити на грудях (його можна заряджати за допомогою бездротової зарядки). Вся інформація про прийом ліків надходить в додаток, через який сам пацієнт і його лікуючий лікар можуть відслідковувати динаміку прийому препарату.

Розробка чекає дозволу на виробництво від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Поки що капсула використовується в дослідженні, яке electRx проводить спільно з лікарнею Брігхем Гарвардського університету та організацією Fenway Health, яка займається питаннями здоров'я представників ЛГБТ-спільноти. Учасники дослідження та їх лікуючі лікарі з допомогою розробленої системи відстежують прийом антиретровірусного препарату «Трувада», який використовується для профілактики ВІЛ-інфекції.

Ще один вид розумних ліків — капсули, що складаються з біосумісних і біорозкладних матеріалів, які у середовищі шлунка руйнуються з різною швидкістю, вивільняючи ліки в певний час. Капсулу з подібним «таймером» для доставки ліків у вересні 2017 року показали в MIT.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *