Ряд досліджень показав, що прийом вітаміну С скорочує перебування пацієнтів у реанімації. Вчені стверджують, що він має епігенетичний ефект.
Робота міжнародної фінсько-австралійської групи вчених під керівництвом Елізабет Чокер показала: вітамін С має різний вплив на стан здоров'я і може впливати на практичні результати. Зокрема, на тривалість перебування в реанімації, інформує Ukr.Media.
Вченими були проаналізовані 18 контрольованих випробувань, в яких учасники приймали вітамін С. Фахівці встановили: в середньому використання вітаміну С скорочувало перебування пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії на 7,8%.
«У шести дослідженнях пероральний прийом вітаміну С в кількості 2 грама на день зменшував час перебування в реанімаційних відділеннях в середньому на 8,6%», – зазначили автори проекту.
Фахівці вважають, що необхідно продовжити дослідження в пошуку оптимальної дози вітаміну С для ефективного відновлення пацієнтів відділень інтенсивної терапії. Наприклад, потрібно з'ясувати, як буде діяти вітамін в кількості вище 2 грамів на день.
«Вітамін С задіяний в синтезі деяких речовин, які впливають на серцево-судинну систему і беруть участь в енергетичному обміні. Він має епігенетичний ефект і може впливати на сотні генів. Цей вітамін є безпечною і недорогою необхідною живильною речовиною і може вводитися хворим у відділеннях інтенсивної терапії, хоча необхідні подальші дослідження», – резюмували наукові експерти.
Джерело: ukr.media