Вчені довели, що можна продовжити своє життя, якщо вірити у здорову старість

Довше живуть ті люди, які вірять у здорову старість.

Нещодавнє дослідження Університету штату Орегон показало, що віра у здорову старість підвищує шанси прожити на 7,5 років довше.

"Те, як ми думаємо про те, ким ми станемо у літньому віці, дуже точно пророкує, якими ми будемо", — сказав Шелбі Тернер, співавтор дослідження, докторант, коледж громадської охорони здоров'я та гуманітарних наук, Університет штату Орегон

Попередні дослідження старішання показали, що те, як люди думали про себе у віці 50 років, передбачало широкий спектр майбутніх наслідків для здоров'я аж до 40 років, включаючи серцево-судинні проблеми, пам'ять, рівновагу, волю до життя, госпіталізації і навіть смертність, інформує Ukr.Media.

"Попередні дослідження показали, що люди, які позитивно оцінюють старішання у 50 років, живуть у середньому на 7,5 років довше, ніж ті, хто цього не робить", — говорить Карен Хукер, співавтор дослідження і завідувач кафедри геронтології та сімейних досліджень ОДУ імені Джо Енн Леонард Петерсен.

Дослідники вимірювали самовідчуття старішання, змушуючи респондентів говорити, наскільки сильно вони згодні або не згодні з такими твердженнями, як: "з віком усе стає гірше", "у мене стільки ж бадьорості духу, як і минулого року", "з віком ви стаєте менш корисними". Вони вимірювали оптимізм аналогічним чином, причому респонденти оцінювали свою згоду з такими твердженнями, як "у невизначені часи я зазвичай очікую на краще".

Щоб виміряти самооцінку, у дослідженні використовувався набір даних, який складав відповіді на опитування людей похилого віку, де вони перерахували два "очікуваних" майбутніх "я" і два майбутніх "я", яких бояться, а також оцінювали, наскільки вони відчувають себе здатними стати тими, ким вони сподівалися стати, і уникнути того, щоб стати тими, ким вони боялися бути. Серед очікуваних "я" були такі речі, як соціальна людина з сильною мережею друзів і здорова, активна людина. Прикладами страшних "я" були хронічно хворі люди, які страждають і є залежними від інших у своїх повсякденних потребах.

Результати показали, що більш високий оптимізм був пов'язаний з більш позитивним самовідчуттям старішання. І очікувана самоефективність, і боязка самоефективність також були у значній мірі пов'язані з самовідчуттям старішання, перш за все з оптимізмом як рисою характеру.

За словами дослідників, одним з основних факторів того, як люди бачать своє власне старіюче "я", є інтерналізація ейджистських стереотипів. Приклади таких стереотипів включають припущення про те, що літні люди є поганими водіями, або страждають на проблеми з пам'яттю, або більше не можуть займатися фізичною активністю.

"Люди повинні розуміти, що деякі негативні наслідки для здоров'я у подальшому житті можуть бути викликані не біологічними причинами. Розум і тіло переплетені, — сказав Хукер. — Якщо ви вірите, що ці погані речі будуть відбуватися, з часом це може підірвати бажання людей або, можливо, навіть у кінцевому підсумку їх здатність брати участь у тих здорових варіантах поведінки, які будуть тримати їх настільки здоровими, наскільки вони можуть такими бути".

"Чим більше ти спілкуєшся з людьми похилого віку, тим більше розумієш, що все не настільки вже й погано, — сказав Тернер. — Літні люди можуть робити деякі речі краще, ніж молоді. Розширення можливостей для відносин між поколіннями — це один із способів зробити людей більш оптимістичними щодо старішання".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *