В Україні зареєстрований новітній протитуберкульозний препарат

Ліки призначені для пацієнтів з розширеною резистентністю до протитуберкульозних препаратів.

Центр громадського здоров'я України повідомив про реєстрацію вперше в країні новітнього препарату під назвою деламанід, інформує Ukr.Media.

Повідомляється, що препарат критично важливий для комплексного лікування туберкульозу з розширеною резистентністю. За даними 2015 року, результати лікування пацієнтів з розширеною резистентністю до протитуберкульозних препаратів в Україні не перевищили 36,7%.

Експерти розповіли про кілька переваг деламанида перед іншими протитуберкульозними засобами.

Відзначається, що препарат безпечний для пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, які отримують антиретровірусну терапію, і дітей з шести років. Він не має перехресної стійкості з якимось іншим протитуберкульозним препаратом, а також може застосовуватися для профілактичного лікування ТБ у контактних з хворим лікарсько-стійким туберкульозом з стійкістю до протитуберкульозних препаратів групи фторхінолонів.

Повідомляється, що в рамках державних закупівель за кошти 2018 року планується закупити близько 2500 курсів деламаніда. ЦОЗ подав запит від держави на отримання безкоштовної дотаційної програми Агентства США з міжнародного розвитку на 3268 курсів бедаквіліна. Це дає додаткові шанси на одужання пацієнтів. В масштабах країни в цивільному секторі бедаквілін стане доступний орієнтовно з січня 2019 року.

Підкреслюється, що за дев'ять місяців 2018 року кількість вперше зареєстрованих захворювань на туберкульоз, включно з його рецидивами, склала 19 893, або 47,1% на 100 000 населення, що на 1,9% менше аналогічного періоду 2017 року (48,0 на 100 000).

ВООЗ повідомляє, що Україна належить до країн, де рівень хворих з мультирезистентним туберкульозом є одним з найвищих у світі. Крім того, Україна увійшла в п'ятірку країн з найбільшою кількістю зареєстрованих випадків ТБ з розширеною резистентністю – 1097 випадків в 2017 році.

Мультирезистентний туберкульоз є формою туберкульозу, яка резистентна (стійка) до щонайменше до двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів – ізоніазиду і рифампіцину. Це означає, що ці антибіотики не будуть ефективно діяти і вбивати бактерії. В Україні виявляють понад 8 тис. хворих з мультирезистентним туберкульозом.

Також, за висновками експертів, Україна має найгірші в Європі показники по лікуванню туберкульозу. У нашій країні виліковуються лише 71% нових випадків і 38,6% випадків мультирезистентного туберкульозу. Кожного другого пацієнта з мультирезистентним туберкульозом вилікувати не вдається.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *