Глава Моз пояснила, яку користь може принести легалізація деяких канабіноїдів в медичній та науковій сферах.
«Медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при ряді важких захворювань і станів. Тому використовувати його в медицині, звичайно, з певними застереженнями, нормальна світова практика», – зазначила вона, інформує Ukr.Media.
Супрун розповіла, що застосування канабісу в медичних і наукових цілях легально в США, Канаді, Австралії та в більшості країн Європи. У ряді країн він застосовується при невиліковних хворобах.
В Україні застосування канабісу заборонено повністю в будь-яких сферах.
«Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів», – зазначила Уляна Супрун.
Також глава Моз висловила надію, що запущена кампанія «#ЗупинитиБіль» не стане метою популістів і демагогів.
Довідка
Рослини роду Cannabis (коноплі) містять активні речовини – каннабіноїди. Найбільш вивченими є тетрагідроканнабінол (ТГК) і каннабідіол (КБД).
ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему, це активна речовина «трави» на чорному ринку. КБД майже не має психотропної дії, він знеболює і розслабляє. У медичній коноплі переважає КБД.
Є різні способи споживання канабіноїдів: масла, таблетки, мазі, куріння і вапоризація.
Канабіс застосовують при таких захворюваннях, як рак, хвороба Альцгеймера, хронічний біль, множинний склероз, епілепсія у дітей і дорослих, нудота та інше.
Побічні ефекти медичного канабісу – байдужість, порушення пам'яті, запаморочення, респіраторні і серцево-судинні захворювання.
Джерело: ukr.media