Супрун розповіла, як недосип може загнати людину у замкнене коло

Алкоголь негативно впливає на сон.

Мозок сприймає недолік сну як тривожність, через недосип людина ризикує потрапити в замкнуте коло — прокинутися серед ночі, думати про зраду, на наступний день відчувати втому і ще більшу тривогу, а потім знову не спати через подвійне хвилювання, інформує Ukr.Media.

Алкоголь не допоможе подолати проблеми зі сном, написала тимчасово відновлена на посаді виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook.

За словами чиновниці, алкогольні напої псують сон, хоча алкоголь спочатку дійсно "гальмує" мозок, після його прийому пропадає тривожність.

"…у міру того, як алкоголь руйнується, тануть і його чари. Мозок порушується, він не входить у фазу глибокого сну (коли мозок здатний подолати негативні емоції і тверезо оцінити події), зростає ризик тимчасової зупинки дихання…, а нирки перестають поглинати воду — хочеться пити і в туалет…", — зазначила в. о. голови МОЗ.

Також Супрун дала 4 поради, про те як заснути швидко і легко:

 • Втомитися не лише морально, а й фізично, завдяки прогулянці в темпі чи пробіжці. Це ще й профілактика серцево-судинних хвороб і деменції.
 • Звільніть вечір від телефонів, комп’ютерів і телебачення. Синє світло екранів стає на заваді утворенню мелатоніну.
 • Проти ночі не пийте ані алкоголь, ані каву. Краще з’їжте вишень і помідорів — в них рекордно багато мелатоніну. Спробуйте нут (турецький горох) — в ньому рекордний вміст триптофану, амінокислоти, із якої утворюються мелатонін і серотонін. Випийте чаю із ромашки, меліси чи м’яти, або білий чай.
 • Відкрийте вікна, закрийте штори. Холод, свіже повітря і повна темрява допоможуть зануритися в глибокий сон.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Ответить

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *