Розвантажувальне літо: комплекс дихальних вправ для схуднення

Простий комплекс вправ, який допоможе налаштувати тіло для скинення зайвої ваги.

У китайській медицині є поняття «вогонь травлення»: чим яскравіше горить, тим вища швидкість метаболізму, тим більше корисних речовин засвоюється і менше хочеться їсти! Як розпалити цей вогонь? Використовуйте комплекс дихальних вправ.

Від чого залежить стрункість? Китайські лікарі стверджують, що при якісному травленні і правильному харчуванні струнким може бути кожен. При чому первинно саме якість травлення, харчування — на другому місці. Чому? Пам'ятаєте, як в дитинстві можна було з'їсти зранку яєчню, потім бігати цілий день і близько ночі згадати, що, здається, хочеться їсти? Тоді метаболізм був на рівні: тіло брало максимум корисних речовин з кожної крихти їжі. Тому і насичення наставало швидко, і енергію з їжі ми отримували з надлишком, передає Ukr.Media.

По мірі того, як «вогонь травлення», тобто інтенсивність обмінних процесів, знижується, їсти хочеться все більше, а сенсу від цього харчування (тобто життєвої енергії для дії) все менше.

Як розпалити вогонь травлення? Давайте розбиратися!

Напруга = гальмування

Згідно китайської медицини, один з найважливіших факторів, що впливають на набір ваги, — напруга в області грудобрюшної діафрагми. Вона, як і випливає з назви, розділяє грудну клітку і черевну порожнину.

Якщо діафрагма рухається вільно (вниз — на вдиху, вгору — на видиху), вона забезпечує ніжний масаж органів черевної порожнини, стимулюючи їх роботу. Крім того, вона, як насос, допомагає відтоку крові від живота, а отже, стимулює приплив нової, багатої киснем крові. Допомагає руху жовчі від печінки до кишечника для кращого перетравлення.

Ця постійна робота відбувається з кожним вдихом/видихом, і вона необхідна для нормальної роботи всієї травної системи. Якщо ж діафрагма напружена, то цих необхідних коливальних рухів не відбувається, і розмірена, злагоджена робота системи збивається.

Як розслабити діафрагму?

Відчути, як там поживає діафрагма, — завдання не з легких. Ми не дуже добре можемо відчувати і контролювати рухи, що відбуваються всередині тіла. Зате можемо навчитися відчувати, що відбувається зовні. Діафрагма кріпиться спереду до нижніх ребер, а ззаду — до верхньої частини попереку. Відповідно, напруга цих зон буде сигналізувати про те, що діафрагма також напружена. Хороша новина — розслабити діафрагму можна, працюючи з цими зонами: областю сонячного сплетення, нижніх ребер і попереку.

Які ж вправи допоможуть впливати на діафрагму і поліпшити кровопостачання («вогонь») травних органів?

Комплекс «Жанг фей»

«Жанг фей» в перекладі з китайської означає «скинь жир». Кожна з вправ комплексу допомагає звільнити діафрагму і тим самим «оживити», тонізувати роботу травної системи.

Хвиля

Ця вправа дозволяє погасити так званий помилковий голод. Ми всі знаємо, що таке справжній голод: давно не їв, не вистачає енергії, пора підкріпитися. Помилковий голод може виникати на фоні стресу або, наприклад, при погляді на апетитні страви. Щоб з легкістю відрізнити помилковий голод від істинного, зробіть вправу:

  • Лягайте на підлогу на спину, коліна зігнуті, стопи стоять на підлозі. Поперек притиснутий до підлоги.
  • Зробіть вдих, розширюючи грудну клітку.
  • На видиху надуйте, розширте живіт.

З боку здаватиметься, що по тілу наче проходить хвиля. Дихайте так, розмірено і плавно, протягом 3-5 хвилин. Якщо за результатами виконання вправи бажання їсти відступило — значить, це був помилковий голод. Якщо ж по-справжньому пора поїсти, то голод загостриться і уточниться настільки, щоб свідомо вибрати, що саме зараз хочеться з'їсти.

Жаба

Ще одна вправа, що по-іншому розкриває і розслаблює діафрагму, яку треба виконувати, сидячи на подушках, зі схрещеними ногами. Її мета — збільшити амплітуду руху діафрагми.

  • Сядьте зі схрещеними ногами. Лікті впираються в коліна, руки в замок (одна рука стиснута в кулак, друга накриває її зверху).
  • Покладіть голову на зчеплені руки.
  • Зробіть глибокий вдих, розширюючи живіт. М'який вільний видих. Дихайте повільно і розмірено, розширюючи живіт на вдиху.
  • Після 3-5 дихань зробіть невелику затримку на вдиху, потім довдох, ще більше розширюючи живіт.

Повторіть цикл дихань кілька разів, відстежуючи, як змінюється амплітуда руху діафрагми, і задаючи собі питання, як я можу зробити наступний вдих ще вільнішим і розслабленішим.

Автентичне дихання

Ця вправа освоюється на курсі жіночих даоських практик: його мета — згадати природне дихання тримісячного віку, максимально вільне, розслаблене і яке поповнює силами.

  • Сядьте на подушки зі схрещеними ногами, руки лежать на колінах. Живіт і поперек розслаблені, макушка прагне вгору.
  • Зробіть м'який вільний вдих, розширюючи живіт. Проводжуйте цей вдих увагою від ніздрів вниз уздовж хребта до живота.
  • Видих — так само лагідно й вільно, ніби повітряна кулька здувається.
  • Закрийте очі і дихайте так 3 хвилини, розслабляючи живіт з кожним новим циклом дихання. Відчуття тепла в животі буде сигналом про те, що ви правильно виконуєте вправу.

Цей комплекс спрямований на планомірну роботу з тілом. Він не допоможе скинути необхідну кількість кілограмів за тиждень, однак при регулярній практиці налаштує тіло так, що в ньому не буде приводу для набору зайвої ваги. Поєднуйте ці вправи з адекватним, різноманітним харчуванням і впевнено рухайтеся до стрункості!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *