“Пакунки маляти” цьогоріч отримають не менше 100 тисяч породіль — Гройсман

Кабінет міністрів України планує активно розвивати ініціативи з підтримки народжуваності та материнства в Україні.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи хід виконання урядової ініціативи надання «пакунку маляти» новонародженим українцям, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

«Головна ідея полягає в тому, щоб підтримати народжуваність в Україні. Українців має ставати більше. Але для цього маємо створити належні умови — підтримку материнства, яка з перших годин є дуже корисною. Будемо розвивати ці ініціативи надалі», — сказав Гройсман.

Він зазначив, що до кінця року кількість подарованих пакунків маляти становитиме не менше 100 тис. «Будемо продовжувати далі робити все, щоб підтримувати народжуваність в Україні, це важливий пріоритет», — додав Прем'єр-міністр.

Читайте також: “Пакунок малюка” і соцпрограми: уряд ухвалив необхідні документи

Глава Уряду також звернувся до місцевих органів влади з проханням координувати роботу і забезпечити виконання ініціативи на місцях. Одночасно Гройсман нагадав, що з січня наступного року стартує програма державної підтримки сімей з дітьми — «Муніципальна няня». За планом, держава відшкодовуватиме батькам частину коштів на оплату праці няні. Таким чином, батьки зможуть працювати і мати послугу по догляду за дитиною, а няні — офіційне працевлаштування.

Прем’єр-міністр України відвідав Київський міський пологовий будинок № 2 / Фото: Мусієнко Владислав

Ініціатива «Пакунок маляти» стартувала як великий соціальний проект з вересня поточного року в рамках державної програми створення сприятливих умов для розвитку дитини, забезпечення рівного розвитку для дітей, зміцнення інституту сім’ї та формування системи відповідального батьківства. Це новий формат безповоротної допомоги від держави незалежно від регіону проживання або рівня матеріальної забезпеченості для кожного новонародженого українця. Отримання «пакунку» не впливає на отримання грошової виплати. Ініціатива є пілотним проектом. І саме тому сам набір пакунка може і буде переглядатися з огляду на побажання батьків.

З вересня поточного року пакунок маляти отримали вже 71 870 дітей, що становить майже 99% від загальної кількості народжених в цей період. В Києві пакунки маляти отримали понад 6,6 тис. дітей. «Пакунок маляти» – це дитячий набір із 25 необхідних товарів, в тому числі підгузки, засоби догляду, дитяча косметика та одяг.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *