Лапароскопічне лікування кили стравохідного отвору діафрагми

Що це за патологія

Грижа стравоходу – патологічний стан, при якому частини шлунково-кишкового тракту виходять зі своїх природних положень та потрапляють у стравохід. В результаті формується так звана діафрагмальна кила, яка заважає нормальному проходженню їжі до шлунку та викликає розлади системи травлення.

Кила може формуватись з різних елементів, які залишають свої анатомічні позиції – верхньої частини шлунку (кардії), сальників та навіть всього шлунку цілком. Незалежно від особливостей формування кили, вона потребує своєчасного виявлення та лікування, адже здатна з плином часу збільшуватись у розмірах та заважати нормальному функціонуванню інших органів.

Якими є симптоматичні прояви кили діфрагми

Розвиток стравохідної кили супроводжується наступними симптомами:

  • утруднення при ковтанні їжі та її проходженні до шлунку;
  • розвиток печії та розладів травлення;
  • біль у загрудинній ділянці;
  • відчуття кислого присмаку у ролі;
  • приступи кашлю, які можуть супроводжуватись рясним слиновиділенням та навіть блюванням.

Симптоматичні прояви, які прогресують та з’являються після прийому їжі, потребують своєчасного звернення до лікаря для проходження ретельної діагностики. Після точного встановлення наявності кили розробляється ефективна лікувальна тактика, яка потребує хірургічного втручання.

Як усунути діафрагмальну килу

Стравохідну килу неможливо зменшити чи усунути консервативними засобами, тому призначається операція. Не варто лякатись, адже інноваційні технології дозволяють отримати доступ до кили через невеликі проколи на череві без необхідності великих розрізів тканин. Оперативне втручання складається з наступних етапів:

  1. введення троакарів (хірургічних інструментів) у місця здійснення проколів на тілі;
  2. огляд оперативного поля та виявлення мішка кили;
  3. вправлення кили та зшивання ніжок діафрагми;
  4. накладання сітки з полімерного матеріалу для зміцнення килових воріт;
  5. контрольний огляд, видалення троакарів та накладання швів.

Операція проходить під загальною анестезією та дозволяє за один раз усунути килу без рецидивів. Завдяки мінімальному об’єму втручання пацієнт не втрачає велику кількість крові та може бути виписаний зі стаціонару вже через 2-3 дні після хірургічного втручання.

Реабілітація передбачає протягом декількох місяців не споживати жирну та гостру їжу, відмовитись від підняття важких предметів та купання у ванній (замінюється душем). Після видалення кили діафрагми важливо не переїдати та контролювати раціон харчування для профілактики повторного розвитку патології.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *