Операція з видалення вен на ногах у разі варикозу

Операція з видалення вен на ногах у разі варикозу
Операція з видалення вен на ногах у разі варикозу

Що це за патологія і як її лікувати

Варикозне розширення вен на ранніх стадіях розвитку хвороби можна мінімізувати консервативними методами. Однак повністю позбутися патології, особливо на пізніх етапах прогресування, дасть змогу тільки видалення вен на ногах. У сучасних умовах оперативне втручання виконується різними способами залежно від кількості уражених вен.

Ігнорувати варикозне розширення вен не варто, адже захворювання не тільки псує естетичний вигляд кінцівок, а й призводить до серйозних медичних наслідків. Серед них можна виділити біль, набряклість, підвищену втому, ризик тромбозів. У разі погіршення стану ніг потрібно обов’язково звернутися до лікаря, який після діагностики підбере оптимальний варіант лікування.

Як проходить видалення варикозно розширених вен

Залежно від ступеня ураження судин, операцію можна виконати малоінвазивними втручаннями або повним видаленням уражених вен. Останній варіант складніший, потребує знеболювання та розсічення тканин. Тому лікарі намагаються використовувати склерозувальні техніки.

Такий варіант лікування має такі особливості:

  • мала тривалість процедури – до 20 хвилин;
  • можливість не травмувати кінцівки;
  • уражені вени не видаляються, у них перекривається просвіт.

Ефективність склерозувальних технік ґрунтується на використанні фізичних і хімічних чинників. Хімічний варіант передбачає ін’єкцію у вену склерозуючої речовини, фізичний – вплив на внутрішній шар вени лазерного випромінювання. У будь-якому разі досягається однаковий ефект.

Коли вдаються до хірургічного видалення вен

Якщо пацієнт своєчасно не звернувся до лікаря і варикозна хвороба перебуває в занедбаному стані, лікарю доводиться видаляти уражені вени хірургічним методом. Сучасні технології дають змогу робити це без масивних розрізів тканин. Достатньо виконати надріз 3-5 мм у ділянці паху та знайти пошкоджену судину.

Після цього вену перев’язують і вводять у неї спеціальний зонд. Далі цей зонд виймають разом з ураженою варикозом судиною. Проте хірургічне видалення вени вирізняється травматичністю і ризиком рясних кровотеч. Тому за наявності можливості лікар намагається застосовувати часткову резекцію або склерозуючі техніки, щоб зменшити відновлювальний період.

Малоінвазивні техніки вважаються більш прогресивними і менш травматичними, але можливість їх використання залежить від пацієнта. Він має звернутися в клініку за перших проявів варикозного розширення вен, поки ураження судин не стало критичним.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *