Чоловікові важливіше утримуватися від спиртного, ніж жінці, якщо пара планує дитину і не хоче підвищувати у неї ризик вади серця.
Дослідження, проведене китайськими вченими зі Школи громадського здоров'я в Сян'я, з'ясувало, як вживання майбутніми батьками алкоголю впливає на здоров'я серця їх дітей. Робота опублікована в European Journal of Preventive Cardiology, інформує Ukr.Media.
Автори проаналізували дані 55 досліджень, опублікованих в період з 1991 по 2019 рік. У цих роботах були обстежені 41 747 дітей з вродженою вадою серця і 297 587 здорових, а також їх батьки. З'ясувалося, що у дітей, батьки яких вживали алкоголь протягом трьох місяців до зачаття, ризик розвитку захворювання був на 44% вище.
Хоча вчені відзначають, що жінкам, які готуються до вагітності і вже носять дитину, також варто утриматися від алкоголю, роль питущих батьків у формуванні вади серця у немовляти виявилася значніша. Жінки, які вживали алкоголь протягом трьох місяців перед зачаттям і в першому триместрі вагітності, підвищували ризик цього захворювання у своїх дітей на 16%.
При цьому надмірне вживання алкоголю також більше впливало на появу вроджених дефектів серця, якщо зловживав батько.
«Вживання алкоголю потенційними батьками є ризикованим і небезпечним поводженням, яке може не тільки підвищити ризик народження дитини з вадою серця, але і значно зашкодить їхньому здоров'ю», — зазначає автор дослідження доктор Цзябі Цінь. Вчені кажуть, що, за даними їх роботи, вони рекомендують майбутнім батькам утримуватися від спиртного щонайменше пів року до моменту початку спроб зачаття, а матерям — за рік: «Ми спостерігали поступове зростання ризику вроджених вад серця у міру збільшення споживання алкоголю батьками».
Однак автори підкреслюють, що дані потребують уточнення. Через наглядовий характер дослідження неможливо точно стверджувати, які причинно-наслідкові зв'язки у вроджених вад дітей та шкідливих звичок батьків. Крім того, поки не відомо, як, якщо саме алкоголь завдає ушкодження, він це робить. «Основні механізми, що зв'язують вживання батьками алкоголю та вроджені вади серця, є невизначеними і вимагають подальших досліджень», — резюмує доктор Цінь.
Роль материнського способу життя на здоров'я потомства детально вивчається вже не одне десятиліття, а ось вплив звичок батьків на фізичний і психічний здоров'я майбутніх дітей висвітлюється значно менше. Багато аспектів ще не розглядалися докладно у людей, і гіпотези побудовані тільки на основі вивчення лабораторних тварин. Тому дані, показані китайськими вченими, важливі, хоч і вимагають подальших досліджень
Джерело: ukr.media