Як дізнатися, скільки годин вам потрібно спати

Вважається, що кожна людина повинна спати не менше 8 годин на день. Але виявилося, що відрізок часу, за який організм кожної людини зможе відпочити та відновити сили, може змінюватися. Більш того, тривалість сну може залежати від стану здоров'я. Як зрозуміти, скільки годин сну потрібно саме вам?

Кількість годин, які необхідно виділяти на сон, далеко не універсальна. Те, скільки часу вам буде потрібно на те, щоб добре відпочити, залежить від генетики. У спадок можуть передаватися і різні порушення сну. Одним може знадобитися всього 5-6 годин, щоб відчути себе повними сил, а комусь необхідний заряд енергії вдасться отримати за 9-10 годин. Неможливо точно сказати, як довго необхідно спати конкретно вам. Людина повинна прислухатися до свого організму. Варто протягом деякого часу фіксувати кількість годин, які були відведені на сон, після проаналізувати в які дні було найкраще самопочуття. Лише так вийде визначити, як багато вам потрібно, щоб весь день бути бадьорими, інформує Ukr.Media.

Однак в деякі дні вирішальну роль можуть зіграти певні зовнішні чинники. Організм жінки під час менструального циклу зазнає безліч внутрішніх змін. Больові відчуття, різкі перепади настрою, втома часто призводять до безсоння або навпаки сонливості. У такі дні жінкам може знадобитися більше сну, ніж зазвичай. Після завершення циклу, кількість годин сну зазвичай зменшується.

Крім цього потребу уві сні можуть змінювати зовнішнє середовище і температура повітря. Зміни тривалості світлового дня впливають на рівень мелатоніну в організмі. Це своєю чергою порушує режим сну і неспання. Тому взимку людина спить, зазвичай, довше, а влітку її потрібно менше часу на відновлення сил.

Різні хвороби теж можуть призводити до змін. Коли людина здорова, її потрібно менше відпочинку, а під час хвороби сон допомагає краще протистояти інфекції.

Таким чином, слід пам'ятати, що тривалість сну є індивідуальним показником. Якщо після 6 годин сну, ви відчуваєте себе відмінно, це хороший знак, в іншому разі вам потрібно продовжити час нічного відпочинку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *