Дослідження показало, що прослуховування рок-музики покращує роботу хірургів

Під час операції хірурги часто включають музику, і нещодавно вчені з технічного університету Дрездена (Німеччина) з'ясували, що це не тільки допомагає лікарям розслабитися, але ще і покращує точність і швидкість їх роботи, інформує Ukr.Media.

Дослідники перевірили вплив рок-музики на хірургів і виявили, що прослуховування пісень групи AC/DC «Highway To Hell» і «T. N. T» скоротило час, необхідний лікарю для проведення розрізу з 236 секунд до 139, при цьому точність розрізу збільшилася в середньому на 5%.

Крім того, лікарі майже на 50% швидше зашивали рани, коли на тлі грали хіти The Beatles «Hey Jude» і «Let It Be», але позитивний ефект від цих пісень губився, якщо вони звучали занадто голосно. Експерти стверджують, що подібний вплив популярної рок-музики на лікарів пов'язано з тим, що вона підвищує працездатність, знімаючи стрес, розслабляючи м'язи і знижуючи артеріальний тиск.

"Наші результати показують, що як софт-рок, так і хард-рок можуть підвищити хірургічну ефективність. Для хард-року позитивний ефект був особливо помітний, коли музика звучала на великій гучності", — сказав Цуй Янг, керівник дослідницької групи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *