Дослідження: 10 хвилин фізичної активності достатньо, щоб знизити ризик ранньої смерті

Нове дослідження показало, що невеликої фізичної активності достатньо, щоб знизити ризик розвитку цілого ряду небезпечних хвороб.

Рух – це життя. Але багато людей схильні думати, що для того, щоб залишатися здоровими необхідно цілими днями перебувати в спортзалі. Подібна перспектива може налякати кожного, і тому, не рідко, людина зовсім відмовляється від будь-якої активності, вважаючи за краще проводити вечори на дивані. Однак нове дослідження показало, що навіть неспішної фізичної активності протягом невеликої кількості часу достатньо, щоб знизити ризик ранньої смерті і розвитку цілого ряду небезпечних хвороб, інформує Ukr.Media.

У новому дослідженні взяли участь майже 90 тисяч осіб у віці 40-85 років. Під неквапливою фізичною активністю фахівці передбачали садівництво, танці або прогулянки на свіжому повітрі. Вивчалося тільки те фізичне навантаження, яке тривало не менше 10 хвилин.

В результаті вчені прийшли до висновку, що на відміну від людей, які були фізично неактивні, люди, що займаються помірною, неквапливою фізичною активністю протягом 10-59 хвилин на тиждень, мали на 18% нижчий ризик передчасної смерті з будь-якої причини.

Учасники, які витрачали значно більше часу на помірну фізичну активність, а саме від 2,5 до 5 годин в тиждень, змогли знизити ризик ранньої смерті на 31%.

А ті, хто щотижня був фізично активний від 25 годин і більше, змогли запобігти ризик ранньої смерті на цілих 46%.

Таким чином, результати нового дослідження вказують на те, що люди, які присвячують фізичній активності навіть незначний час, мають нижчий ризик смерті, пов'язаний з серцево-судинними і онкологічними захворюваннями.

В той же час і більш тривалі інтенсивні фізичні навантаження, у тому числі біг та їзда на велосипеді, можуть принести значну користь для здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *