Джерела алергії у вашій квартирі чи будинку

Ваша квартира наповнена різними джерелами алергії, про які ви навіть і не підозрюєте.

На людину безперервно діє безліч агресивних факторів, що провокують алергію. Крім алергенів натурального походження, з'явилися тисячі штучних, не відомих людському організму, інформує Ukr.Media.

Натуральні алергени у квартирі

Домашній, книжковий пил

Склад домашнього пилу, що включає частинки волосся, шкіри, лупи, слини, вовни, паперу, пуху домашніх тварин, хітинового покриву тарганів, — живильне середовище для розмноження кліщів, які викликають алергію. 85% всіх випадків дитячої алергії викликається цими мікроскопічними істотами і їх екскрементами.

Кімнатні рослини

Викликають алергію спори рослин, пилок, опушення листя, ефірні олії олеандра, пеларгонії, еухаріс, лимона, жасмину, фікуса. Запах лимона здатний викликати утруднення дихання, жасмину — запаморочення, слабкість. Окремо варто зупинитися на фікусі. Ця рослина — близький родич каучукового дерева, що містить латекс, який вважається сильним алергеном. З латексу виробляють: рукавички, губчату гуму, взуття, дитячі соски, презервативи, зубні щітки, клей для шкіри, етикеток, палітурок книг.

Килими та паласи

Килими та паласи в будинку можуть грати роль, про яку, можливо, ви навіть і не підозрювали. Вони збирають пил і теж стають домівкою для кліщів — дуже відомого джерела алергії. Щоб позбутися цієї проблеми, можна чистити квартиру за допомогою пилососів з фільтром HEPA або просто викинути старі килими. Вологість в кімнаті не повинна перевищувати 55%. До того ж, потрібно регулярно провітрювати кімнати.

Цвіль

Алергія на цвілеві грибки проявляє себе весь рік, але особливо яскраво вона розквітає навесні і восени. Провокує розвиток грибків вогкість. Цвіль може причаїтися у квітковому горщику з улюбленою рослиною, на кухні, в сміттєвих контейнерах.

Кондиціонери

Кондиціонери допомагають нашому дому залишатися прохолодним і до того ж фільтрують алергени вуличного пилу і пилку рослин. Однак саме кондиціонери можуть стати головним джерелом алергії, через ті алергени, які залишаються в фільтрах. Щоб позбутися цієї проблеми, потрібно регулярно чистити фільтри. Також раз на рік викликайте фахівця, щоб він обробив кондиціонер дезинфікуючим засобом.

Комахи

Алергію можуть викликати укуси і контакти з побутовими комахами. Симптоми хвороби проявляються після зіткнення з залишками хітинової оболонки таргана, кімнатної молі. Проникнути в приміщення комаха здатна через вікно або кватирку, "приїхати" в пакеті з купленими на ринку фруктами. Укус оси, бджоли, джмеля здатний викликати миттєвий набряк Квінке, анафілактичний шок.

Синтетичні алергени в побуті

Інтер'єр, оздоблення квартири

Причиною появи симптомів алергії можуть бути:

  • утеплювачі вікон з поліуретану;
  • просочення дерев'яних деталей меблів;
  • клей для флізелінових шпалер;
  • необроблені склошпалери;
  • ПХВ панелі;
  • лінолеум;
  • мінеральна вата, пінополістирол;
  • фарби.

Ароматизатори

Компоненти косметичних засобів, аерозолів, побутової хімії, здатні викликати висип, задишку, почервоніння очей, незвичний присмак у роті. Найчастіше алергія виникає на з'єднання:

  • бензальдегід — мигдальний, гіркуватий запах, вражає нирки, слизову оболонку очей;
  • бензилацетат — фруктовий запах, порушує дихання, провокує рак підшлункової залози;
  • синтетична камфора — призводить до судом, запаморочень, нервових розладів.

Синтетичні речовини здатні підсилювати дію природних алергенів. Так, тополиний пух, посилений ароматизатором, може викликати бурхливу алергічну реакцію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *