У чаювання є свої особливості і заборони.
Чай — корисний напій. Але і він може нашкодити, якщо його неправильно заварювати і пити. Щоб не зіпсувати собі чаювання, прочитайте про кілька заборон щодо нього, інформує Ukr.Media.
Чай натщесерце
Міцний чай натщесерце може несприятливо впливати на селезінку і шлунок.
Чай, що обпалює
Рекомендується пити чай, температура якого не перевищує 56° С, оскільки занадто гарячий подразнює горло, стравохід і шлунок. А якщо часто пити чай, що обпалює, це може призвести до хворобливих змін цих органів.
Занадто міцний чай
Через високий вміст у міцному чаї кофеїну і таніну він може стати причиною головного болю та безсоння.
Тривале заварювання чаю
Якщо чай заварювати занадто довго, чайні поліфеноли і ефірні олії починають мимовільно окислюватися. Чай стає каламутним, втрачає смакові якості і аромат, знижується поживна цінність чаю за рахунок окислення вітамінів С і Р, що містяться в чайному листі, амінокислот та інших цінних речовин. Крім того, настоюючись, чай піддається впливу навколишнього середовища. Якщо чай довго стоїть у теплі, у ньому значно збільшується вміст мікроорганізмів (бактерій і грибків).
Багаторазове заварювання чаю
Після першого заварювання з чайного листя виходить близько 50 % корисних речовин, після другого — близько 30 %, після третього — лише 10 %. Заварюючи чай вчетверте, ви отримуєте лише 1-3 % корисних речовин, а за умови подальшого заварювання у настій можуть виходити і шкідливі складові.
Чай відразу після їжі
Рясне пиття відразу після їжі призводить до зниження концентрації шлункового соку, а це уповільнює травлення. Тому, якщо хочете попити чаю після їжі, почекайте 20-30 хвилин.
Запивання чаєм ліків
Чай, через вміст дубильних речовин, перешкоджає засвоєнню багатьох ліків. Тому не можна запивати ліки чаєм.
Чай, що залишився з минулого дня
Заварений чай через добу втрачає усі вітаміни. Більше того, він стає відмінним живильним середовищем для бактерій. Такий чай, якщо він не зіпсувався, можна використовувати з лікувальною метою, але тільки як зовнішній засіб. Наприклад, для полоскання рота за наявності кровоточивості ясен, запалень порожнини рота, для зміцнення зубів.
Джерело: ukr.media