Писати чи не писати: психолог розповіла для чого потрібні листи Дідові Морозу

Лист Діду морозу на Новий рік  © depositphotos

Настають новорічні свята — пора веселощів, чарівництва і подарунків. Вже зараз багато хто шукає відповіді на просте запитання: «Як правильно зустріти рік Бика?«. А сьогодні відзначається особливий новорічне свято — День замовлень подарунків і написання листів Діду Морозу. В цей день у багатьох країнах світу пошти починають надавати послуги по відправці листів чарівному персонажу, а батьки і діти пишуть листи з бажаннями.

Впевнені, що кожен з нас в дитинстві писав листи Дідові Морозу, які вранці благополучно забирали і ретельно вивчали батьки. Чи варто продовжувати традицію написання листа Дідові Морозу — tochka.net розповіла психолог Олена Рихальська.

Лист Діду морозу на Новий рік  © depositphotos

Дітям потрібна мрія

Багато батьків зараз відректися від дітей емоційно, не здатні дати їм емоційну підтримку з-за багатьох об’єктивних причин.

Діти глибоко емоційні і в цю емоційність, в тому числі, входить бажання мріяти. А це дуже важливо для дитини, адже в мріях він реалізується і навіть більшою мірою стає дорослим. Дитяча мрія — це доросла цілеспрямованість і постановка мети.

Дитині необхідно мріяти, тому Дід Мороз, це якийсь символ, який уособлює в собі не тільки виконання мрії, але і реалізацію дитячих бажань і можливостей, яким не заважають ні претензії вчителів, ні нерозуміння батьків. Це образ, який дає дитині можливість для самоідентифікації.

Лист Діду морозу на Новий рік  © depositphotos

Батьки — помічники, а не учасники

Потрібно діяти дуже акуратно. Тому що взаємодія з Дідом Морозом не повинно підкоряться якомусь батьківського контролю. Можна дитині дати гарний аркуш паперу, або гарні олівці і сказати, що Дід Мороз вже чекає листа від дитини. Після написання листа необхідно його покласти в затишне місце, яке не відноситься до ідентифікації батьків. Батько повинен бути помічником, а не учасником. Він просто допомагає і відходить. Тоді дитина розкриється, повірить в Діда Мороза, видасть необхідну для батьків інформацію.

Не потрібно бояться того, що дитині скажуть, що Діда Мороза немає. Це проходять всі. Це адаптивна ситуація на рівні дорослішання. Ми переносимося з дітей у дорослих. Це елемент дорослішання і дитина не перестане довіряти через це батькам.

Раніше ми розповідали в матеріалі tochka.net про чудові костюми на ранок в дитячому саду.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *