Чим шкідливе переїдання

При регулярному переїданні страждають практично всі системи людського організму.

Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки їжі вам потрібно для життя? Якщо провести нескладні підрахунки, то виявиться, що дорослому середнього зросту потрібно не більше 2500-2700 ккал/день, а деяким і того менше. Виняток становлять хіба що тільки дуже високі люди. А тепер проаналізуйте, наскільки ви перевищуєте цю норму. Впевнені, що переїдання зафіксується у більшості людей, інформує Ukr.Media.

Ми можемо собі дозволити споживати їжу практично в необмежених кількостях і, на жаль, робимо це регулярно. Для багатьох трапеза і зовсім, якщо відкинути всі відмовки, є повноцінним хобі. Навіть більш, їжа з нагальної необхідності перетворилася в щоденну розвагу, коли сумно або просто нічого робити.

Але при цьому думати про шкоду надлишку їжі ми починаємо, тоді, коли поправляємось на пару розмірів або коли трапляються збої в роботі травної системи. Тим же щасливчикам, які мають від природи швидкий обмін речовин і худорляву статуру, може здаватися, що їсти можна все, завжди і в будь-яких кількостях. Але це не так — при регулярному переїданні страждають практично всі системи людського організму прямо або побічно.

Травлення

Шлунок, підшлункова залоза і кишківник першими приймають «харчовий удар», оскільки саме ці органи беруть участь у переробці з'їденого. Думаєте, чому після того, як ви з'їли надмірну кількість чого-небудь, самопочуття змінюється в гірший бік? Виникає, нудота, болі, метеоризм, порушення стільця. Організм дає знати про те, що йому складно перетравлювати таку кількість їжі. А також регулярне переїдання порушує вироблення ферментів. Шлунок починає гірше забезпечуватися кров'ю, можуть виникати запалення, які призводять до гастриту і навіть виразки.

Серце і судини

Перенасичення організму поживними речовинами призводить до збільшення маси тіла і внутрішніх органів. На це кровотворна система відповідає збільшенням літражу крові. Так що серцю доводиться працювати на знос, перекачуючи аномально велику її кількість. Більше того, це призводить до різного роду захворювань аж до гіпертонії, атеросклерозу, гіпертрофії серцевого м'яза. А це вже загрожує станами, що загрожують життю.

Печінка

Це найважливіший орган, який нейтралізує і виводить шкідливі речовини, що надходять в наш організм, зокрема і з їжею. При її надлишку обсяг роботи для печінки також збільшується. Але навіть не це найстрашніше. Не будемо забувати, що люди, які ставлять насолоду смаком понад усе, зловживають жирною їжею, яка для печінки є справжньою отрутою. До того ж через деякий час сам орган отримує ожиріння і вже не може працювати нормально. У критичних ситуаціях навіть може знадобитися його пересадка, щоб врятувати людині життя.

Ендокринна система

Баланс в організмі контролюється величезною кількістю вироблюваних гормонів. Переїдання позначається на їх рівновазі. Так що ожиріння є не завжди тільки наслідком надлишку калорій, але ще і результатом проблем з гормонами. Найбільш часті з них — дефіцит тироксину. Страждає щитовидна залоза, а також статеві функції. Виникає еректильна дисфункція і збої в менструальному циклі у любительок смачно і багато поїсти.

Кістки та суглоби

Внаслідок переїдання та ожиріння небезпеці піддаються кістки та суглобові з'єднання. Знову ж таки через систематичне і непомірне навантаження. Інтенсивно зношуються хрящі та кістки хребта, а це пряма дорога до ортопеда!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *