Чим можна пояснити відсутність апетиту після вживання кави

Кава є напоєм, що бадьорить, який допомагає прокинутися вранці, зняти сонливість, якщо така здолала серед дня. Ці властивості напою є основними і відомими всім, інформує Ukr.Media.

Але любителі його стверджують, що ними все не обмежує. Багато хто відзначає, що згаданий продукт знижує апетит, позбавляє бажання підкріпитися.

Описане явище можна звалити на кофеїн, на те, що так діє він, але це і поруч з правдою не стояло. Після кави не хочеться їсти з деяких інших причин.

Здуття живота

Після вживання кави воно може дати про себе знати. Навіть після випитої натуральної кави в животі можуть початися спазми.

Якщо ж вжита була розчинна, то стінки шлунка будуть дратуватися, оскільки в складі такого напою є хлорогенова і лимонна кислоти. При такому явищі вживати їжу навряд чи буде бажання.

Вплив добавок

Якщо здуття живота після вживання кави дає про себе часто знати, то склад напою треба вивчити більш ретельно.

Вершки або інші молочні продукти можуть не перетравлюватися організмом конкретного індивіда. Здуття і відсутність апетиту при такому розкладі чекати себе не змусять.

Вплив кофеїну

Для нервової системи він є стимулятором. Кофеїн пригнічує аденозинові рецептори, в результаті чого підвищується рівень дофаміну, який впливає на процес перетравлення їжі.

В результаті організм в першу чергу починає вирішувати завдання забезпечення енергією м'язи і клітини, а ось про роботу травної системи забуває. Апетит при такому розкладі пропадає.

Захворювання органів шлунково-кишкового тракту

Вони можуть або знижувати апетит, або повністю позбавляти його. Такими властивостями володіють гастрит, виразка, панкреатит.

Синдром роздратованого кишечника теж може відбити апетит. Якщо вжити каву, то можна додатково викликати спазми в животі, при яких точно не захочеться нічого їсти.

Ендокринні порушення

Гормональний фон впливає на апетит. Якщо має місце бути гіпотиреоз, то почуття голоду не буде яскравим ніколи, будуть спостерігатися слабкість і сонливість.

Недостатність функції гіпофіза, хвороба Аддісона теж можуть робити апетит поганим. Вживання кофеїну посилює перебіг захворювань, за рахунок чого їсти може просто перехотітися після його вживання.

Всім цим і можна пояснити відсутність апетиту після кави. Можна прибрати напій їх раціону, спробувати обходитися без нього. Бажання поїсти при такому розкладі напевно повернеться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *