8 видів болю, які сигналять про небезпечні зміни в організмі

Про які проблеми говорять вони та що робити у кожному разі, щоб не допустити небезпечних ускладнень.

Звичайно, точний діагноз у кожному конкретному випадку може тільки лікар, ми ж спробуємо окреслити коло проблем і розібратися в заходах екстреної допомоги:

1. Біль в області потилиці

Частіше за все пов'язані зі спазмами судин голови. Спочатку треба виміряти тиск. При підвищеному зняти біль допоможуть спазмолітики (спазган, спазмалгон) і препарати папаверину (но-шпа, дротаверин).

При зниженому потрібні стимулятори з кофеїном (цитрамон, кордіамін, каффетин) або адаптогени типу елеутерококу і китайського лимонника на вибір – 30 крапель настойки). Болі напруги, коли затікають шийні м'язи, краще всього знімаються комплексними анальгетиками типу пенталгіну.

2. Гострий зубний

Сильний, смикаючий біль говорить про гостре запалення: пульпіті, абсцеси (гнійні утворення). До зуба не можна прикладати гаряче, гріти місце навколо. Так запалення тільки посилиться, може прорватися гнійник. Екстрено можна взяти простий анальгетик, який заспокоїть нервові закінчення і засоби з лідокаїном та іншими анестетиками (частіше продаються в аптеках у вигляді гелів). І терміново до стоматолога!

3. Шийні болі

Найчастіше викликані остеохондрозом шийного відділу хребта (а одна з його основних причин – брак раціональних фізнагрузок і незручне становище за робочим столом).

Також схожі болі можуть бути викликані міозитом – запалення шийних м'язів – після прогулянок без шарфа і шапки на холодному весняному вітрі. Знімаються препаратами на основі ібупрофену та диклофенаку і мазями (ефкамон, бутадіон, вольтарен). Залишати міозит без лікування, як і будь-яке запалення, не можна – є ризик ускладнень у вигляді невриту.

4. У центрі верхньої частини живота

Можливі: гастрит або виразка нижніх відділів шлунка, а також виразка дванадцятипалої кишки. Для них типові нічні і голодні болі.

Проходять при прийомі антацидних препаратів, препаратів омепразолу, рідкої обволакуючої їжі. А неприємні відчуття в животі знімуть мезим, мотиліум, церукал. З народних засобів гарні м'ятний чай, відвари меліси, шипшини і ромашки.

5. Під ребрами праворуч

Можливо, це жовчна коліка або напад жовчнокам'яної хвороби. Біль різка, починається частіше ввечері, особливо якщо ви переїли. Може відбиватися в праву лопатку, ключицю. На живіт покласти холод (пакет з льодом). Гарячу грілку категорично не можна! Можна прийняти спазмолітик – баралгін, но-шпу. Ні в якому разі – аспірин! І обов'язково на обстеження до гастроентеролога. Без призначення лікаря не можна приймати жовчогінні засоби – якщо в жовчному міхурі є камені, це може зашкодити.

6. Під ребрами зліва

Можливі причини:

Серцевий напад. Біль виникає різко, особливо після фізнагрузкі, пробиває холодний піт, порушується серцебиття, скаче пульс. Біль пекучий, давить, віддає за грудину, в ліву руку, ліву лопатку, ліву сторону нижньої щелепи. Хворого потрібно покласти, трохи піднявши верхню частину тіла, дати дві таблетки нітрогліцерину під язик, розстебнути стискуючий подих одяг і негайно викликати «Швидку». Точний діагноз допоможе поставити кардіограма.

У молодих людей нерідко під «біль у серці», маскуються гастрит, виразка верхніх відділів шлунка. При гастритах біль тупа, нудна, має прив'язку до прийому їжі – виникає або незабаром після їжі, або, навпаки, натщесерце, це голодні болі, викликані надмірним викидом соляної кислоти. При виразці – стійкий біль, ниючий, буває блювота, що не приносить полегшення.

Точний діагноз можна поставити за допомогою гастроскопії. Біль при підвищеній кислотності знімуть антацидні препарати (фосфалюгель, маалокс, гастрацид). При зниженій кислотності – фестал, ацедин-пепсин. Ні в якому разі не можна – аспірин, анальгетики, вони і так дратують слизову шлунка.

7. Оперізують у верхній частині живота

Найчастіша причина – панкреатит (запалення підшлункової залози). Загострення супроводжується блювотою, здуттям живота, болем при дотику, відсутністю апетиту, розлад травлення. Болі зазвичай ниючі, підсилюються через годину-дві після їжі і вночі. Больовий напад знімуть ферментарні препарати (фестал, панкреатин, панзинорм).

8. «Розлиті» по черевній порожнині

Можливі причини:

Кишкова інфекція. Біль переймоподібний, супроводжується бурчанням в животі, проносом та іншими «принадами». Можна випити закріплюючий препарат, скажімо, на основі лопераміду. При нетяжкому харчовому отруєнні біль досить швидко проходить після прийняття сорбентів, наприклад, активованого вугілля, але-шпи (дротаверину).

Тих, хто схильний до запорів, частенько мучить коліт – запалення кишечника, викликані порушенням провідності та перистальтики. При коліті біль хвилеподібна, але терпима, проходить після прийому спазмолитика.

Апендицит. Запалення апендикса. Найчастіше болі починаються в області шлунка, через кілька годин «спускаються вниз, в праву частину нижньої частини живота. Буває почастішання пульсу, температура, сильна блювота, частіше без нудоти. Ніякого самолікування! Терміново викликайте «Швидку» – і в лікарню.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *