Кіровоградщина приєдналась до Всеукраїнської акції боротьби з туберкульозом (ФОТО)

В рамках Всеукраїнської акції «Настав час» вчора, 26 березня, лікарі епідеміологи провели навчальний семінар для студентів медичного коледжу.

Захід відбувся в рамках програм глобального Фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

— В Україні щороку від туберкульозу помирає 3700 людей, щодня це в середньому 10 людей. Суха статистика 2018 року говорить про те, що у 2018 в Кіровоградська область була на другому місці в Україні (після Одеської) по захворюваності на туберкульоз. Виявлено 598 нових випадків активного туберкульозу органів дихання, повідомляє ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» та КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради».

Під час заходу акцентували увагу учасників і на тому, що за даними ВООЗ 23 % випадків захворювання в Україні не виявляють. Якщо офіційна статистика говорить, що на туберкульоз хворіє кожен 50 мешканець держави, то з урахуванням прихованих випадків в ця загроза набуває більшого масштабу. Зупинити туберкульоз реально – це вже «не страшний вирок для людства». Це на досвіді обласних профільних установ доведено і перевірено. При цьому найголовніше пильне ставлення до власного здоров’я і своєчасні профілактичні заходи.

«Перше щеплення проти туберкульозу не випадково роблять дітям на третій день життя. Дійсно, кілька років тому ми мали проблему із наявністю вакцин, але зараз вони доступні всім. За цим пильно стежать і дільничні та сімейні лікарі, і навчальні заклади. Дорослі , які мають проходити обстеження раз на два роки ігнорують це правило. Безпідставно сподіваючись на те, що туберкульоз не торкнеться саме вас», — зауважила у своєму виступі Марія Оленюк, лікар – епідеміолог обласного Лабораторного Центру.

Доповненням до розмови про важливість зупинити епідемію туберкульозу стала виставка, підготована співробітниками ОУНБ ім. Чижевського.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *