5 лікарів, яких найбільше бояться і діти, і дорослі

Фахівці з "поганою репутацією".

Мало таких людей, які люблять ходити до лікарів. Боязнь медиків навіть має спеціальний термін — ятрофобія. Причому перемогти ятрофобію з віком вдається не всім. Є такі лікарі, яких бояться як діти, так і дорослі, інформує Ukr.Media.

Стоматолог

Звичайно, за всіма опитуваннями і рейтингами "найстрашніший і найжахливіший" лікар — це стоматолог. Не ходити до нього неможливо, як і відбутися простим оглядом і призначенням таблеток. Прогрес у стоматології колосальний, а все, що може заподіяти дискомфорт сьогодні — це ледве чутне дзижчання бормашини і знеболюючий укол. Однак, у більшості людей досі при згадці стоматолога перед очима виникає картинка середньовічних методів лікування зубів. Мабуть, добре працює генетична пам'ять.

Часом лікарі і самі не менше страждають від нервових пацієнтів. Стоматолог однієї зі столичних клінік розповідає: "Жінка прийшла до мене на лікування дуже наляканою. Я спробував заспокоїти її, запевнивши, що не зроблю нічого такого, що заподіє їй шкоду. Вона сіла в крісло і почала нервово соватися. Коли я попросив її відкрити рот, вона закричала. У жінки стався істеричний припадок, а потім вона сказала: "О, лікарю, я так нервую. Ненавиджу стоматологів. Я думаю, що краще народити дитину, ніж просвердлити зуб".

Однак, цей лікар виявився не без почуття гумору. Він запропонував жінці швидше вирішувати, щоб відповідно відрегулювати крісло.

Гінеколог

Як і стоматологи, гінекологи завжди знаходяться на лідируючих позиціях у рейтингах лікарів, яких пацієнти бояться відвідувати. Причому навіть при змішаному опитуванні і жінок, і чоловіків. Жінки настільки нервують перед відвідуванням гінеколога, що часом трапляються безглузді і забавні ситуації.

"Проходжу я якось планову медкомісію. Залишилося пройти гінеколога, але якраз настала перерва на обід. Думаю, збігаю додому, помиюся ще, а то вся спітніла. Вдаюся, швидко в душ, схопила рушник, витерлася і знову в лікарню. Заходжу до лікаря, сідаю в крісло. А гінеколог такий: "О-о-о… як ми сьогодні підготувалися!". Я спочатку не зрозуміла, про що це він. А коли прийшла додому, дочка мене запитує: "Мамо, куди ти діла рушник з ванної? Я в нього всі свої блискітки і зірочки загорнула", — розповіла пацієнтка.

Окуліст

Цікаво, що до списку найстрашніших лікарів нерідко потрапляє "нешкідливий" окуліст. Найчастіше пацієнти бояться, що окуліст поставить їм невтішний діагноз, випише окуляри або, що ще страшніше, відправить на операцію.

"У мене зір ще в дитинстві впав. Пам'ятаю, як переживала мама. Думаю, звідси і з'явився страх перед офтальмологами. Підеш, дізнаєшся, що все погано, і всі навколо засмучуються. А скільки разів потім доводиться ще і ще ходити до лікаря, в клініки їздити, якісь процедури малоприємні робити… тепер я і сама мама, а досі боюся "очних лікарів". Навіть дочку свою боюся до них водити".

Ендоскопіст

Ще один фахівець із "поганою репутацією". Хоча сама спеціальність не лякає до тих пір, поки людина не дізнається, що на прийомі у ендоскопіста їй доведеться "ковтати лампочку". Насправді ендоскопіст займається багатьма захворюваннями, пов'язаними з внутрішніми органами людини, але "прославився" він завдяки огляду стравоходу або дванадцятипалої кишки за допомогою зонда.

Лікар-ендоскопіст з 20-річним стажем роботи Колеснікова Є. В. розповідає про свою професію: "Найчастіше люди бояться неприємних відчуттів і затягнутості процедури. Якщо в першому випадку треба просто перетерпіти дискомфорт, то другий страх взагалі помилковий. Процедура ФГДС триває не пів години, як багато хто собі уявляє, а всього хвилини 3-4. Якщо пацієнт до мене повертається, то це успіх. Значить, він пересилив страх і зрозумів, що здоров'я важливіше".

Проктолог

Проктолог — це справжній кошмар дорослих. Це лікар, до якого навряд чи хтось піде з радістю, якщо взагалі піде. Зазвичай, цього фахівця відвідують, коли проблема вже на запущеній стадії. Самі лікарі вважають, що це не стільки через страх болю під час лікування, скільки через сором говорити про таку делікатну проблему.

"Я працюю проктологом уже більше 15 років. Стільки надивився за свою практику. Коли у пацієнта геморой або ще якісь захворювання, то це серйозна проблема. Але до нас ще приходять і з такими випадками, від яких зі сміху падаєш. Це ті, у кого через відсутність мозку в задньому проході з'являються сторонні тіла — від іграшок до овочів. Шкода, що все це доводиться викидати, а то у проктологів вже був би музей не гірший, ніж у Якубовича", — сміється Олександр Нор.

Мабуть, є тільки один спосіб впоратися з ятрофобією. Зрозуміти, що здоров'я важливіше будь-якої лікарської процедури, навіть найбільш неприємної і болючої. Медицина не практикує тортури над людьми. Тому відвідування абсолютно будь-якого лікаря не доставить тих мук, які деякі з нас досі малюють у своїй уяві.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *