10 ефективних засобів лікування, коли дере горло і хочеться кашляти

Всі ці поради допоможуть вам впоратися з неприємними симптомами!,

Всі ці поради допоможуть вам впоратися з неприємними симптомами!, передає Ukr.Media.

Першіння в горлі, що супроводжується надсадним сухим кашлем – вкрай неприємне стан, з яким доводилося стикатися кожному з нас. У такій ситуації важко заснути, боляче ковтати їжу і навіть розмовляти стає практично неможливо. А якщо хворобливий стан посилюється болем у горлі, набряком гортані і втратою голосу, ситуація і зовсім стає критичною.

Зіткнувшись з такою проблемою, хочеться швидше позбутися від неї, але перш, ніж бігти в аптеку за пом'якшуючими льодяниками і купувати антибактеріальні засоби, варто відвідати лікаря і з'ясувати причину нездужання.

Чому дере в горлі і мучить кашель

За словами лікарів в 95% випадків ці симптоми пов'язані із застудою і запальними процесами в дихальних шляхах. Їх викликають такі захворювання, як ГРВІ, фарингіт, ларингіт та інші патології, причиною появи яких є хвороботворні мікроби.

Тим не менш, горло може дерти з деяких інших причин. Часто такий симптом з'являється у курців, кашель з першіння в горлі може бути побічним ефектом прийому деяких лікарських препаратів, і навіть підвищена навантаження на голос, у телефонних операторів, лекторів або співаків може провокувати ці неприємні симптоми.

Існує також ряд захворювань, які проявляють себе кашлем і першіння в горлі. Наприклад, дані симптоми можуть бути першими ознаками туберкульозу чи вказувати на патології носового дихання (риніт, аденоїди, викривлення носової перегородки). У осіб з серцевою недостатністю може з'явитися так званий «серцевий кашель», відмітною особливістю якого є першіння в горлі.

Деколи першіння у горлі стає симптомом захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема, рефлюкс-езофагіту. Новоутворення в бронхах, невроз глотки, сифіліс, деякі ендокринні порушення і навіть банальна алергія – усі ці захворювання можуть супроводжуватися кашлем і сухістю слизових оболонок, з-за яких починає дерти в горлі.

Як боротися з кашлем і першіння

Абсолютно очевидно, що з неприємними симптомами в горлі потрібно боротися. Правда, щоб усунути їх, для початку потрібно з'ясувати причину появи. Якщо усьому виною «кашель курця» – слід відмовитися від цієї шкідливої звички. Коли причиною неприємних симптомів стає прийом лікарських препаратів, слід попросити лікаря змінити медикаменти, якщо першіння в горлі і кашель є алергічною реакцією організму, потрібно виявити джерело алергії і захистити себе від контактів з ним. Що ж стосується захворювань, які провокують вищеописані симптоми, з ними необхідно боротися під контролем лікаря. Як тільки хвороба відступить, зникне і першіння в горлі.

В даній статті хочеться звернути увагу на простудних захворюваннях, при яких дере горло і хочеться кашляти. Для усунення цієї проблеми лікарі призначають різні препарати.

Наприклад, для боротьби з інфекційним агентом фахівці призначають противірусні засоби, а в разі важкої форми захворювання – антибіотики. Щоб полегшити стан горла можуть призначатися протизапальні і знеболюючі препарати. Допомагають саднящему горла і льодяники від кашлю. Додатково лікар може призначити прийом імуномодуляторів, які зміцнять імунітет і будуть сприяти якнайшвидшому одужанню. А якщо вищеописані симптоми викликані неврозом глотки, з проблемою допоможе впоратися невролог, який призначить заспокійливі ліки, а в складних випадках – транквілізатори і антидепресанти.

Великою підмогою в боротьбі з сухим кашлем і саднящим горлом є народні засоби. Рецепти на основі природних компонентів чудово дезінфікують, знімають біль і запалення, та до того ж розріджують мокротиння, допомагаючи перевести сухий надсадний кашель у вологий, впоратися з яким набагато легше. А з розрідженням мокротиння відходить і першіння в горлі.

Топ-10 засобів лікування, коли дере горло і хочеться кашляти

1. Сіль і сода

Самим простим, але разом з тим надзвичайно ефективним засобом для полоскання горла при запаленні, кашлі, хрипоті та дряпанні, є розчин солі і соди. Сіль володіє дезінфікуючими властивостями, а сода пом'якшує слизову глотки, допомагаючи відходженню мокротиння і швидкому одужанню. Готується розчин для полоскання дуже просто: розчиніть в склянці теплої води ? ч. л. солі і ? ч. л. соди, після чого відразу ж приступайте до процедури. При цьому пам'ятайте, щоб досягти максимального ефекту, полоскати горло слід не менше 5 р/день.

2. Луково масло

Усунути неприємні симптоми у горлі допоможе ріпчасту цибулю. Для цієї мети візьміть пару великих цибулин, очистіть їх від лушпиння і дрібно поріжте. Налийте в сковорідку склянку нерафінованої олії і гарненько розігрійте його. Надішліть подрібнені овочі на сковороду і обсмажте до золотистої скоринки, після чого зніміть з плити і процідіть масло за допомогою марлі. Давши засобу трохи охолонути, використовуйте його для полоскання горла 4-6 разів на день, поки проблема не зникне.

3. Відвар шавлії

Шавлія славиться своїм бактерицидну і ранозагоювальну властивості. До того ж це лікарська рослина усуває запальні процеси і пом'якшує слизову горла, полегшуючи стан хворого. Щоб відчути на собі цілющу силу шавлії слід приготувати такий відвар: 1 ч. л. сухого листя рослини залийте склянкою окропу і, прикривши кришкою, залиште на 15 хвилин. Через відведений час процідіть рідину і використовуйте її для полоскання горла. Якщо проводити процедури кожні 2-3 години, полегшення можна відчути вже на другу добу.

4. Ромашковий чай

Кошти на основі ромашки аптечної одними з перших приходять на допомогу в разі сухого кашлю саднящего горла. У цьому немає нічого дивного, адже кращого засобу, здатного видалити хвороботворні мікроби і впоратися із запаленням природа ще не придумала. Щоб допомогти горла 1 ст. л. сухих квіток ромашки залийте склянкою окропу і дайте настоятися засобу півгодини. Через відведений час розчиніть у ромашкове настрої чайну ложку меду і пийте його по чашці мінімум 3 р/день. А щоб підсилити ефект від ромашкового чаю, протягом дня полощіть таким складом запалене горло.

5. Часник

Вирушаючи до сну, покладіть в рот один очищений часниковий зубчик і посасивайте його, трохи покусуючи, щоб овоч виділяв сік. Як це працює? Не секрет, що часник багатий алліцином, який володіє протимікробними властивостями і швидко знищує мікроби, що викликають захворювання горла. Більш того, змішуючись зі слиною, часниковий сік стає саме тим засобом, яке здатне швидко зняти запалення і набряклість в горлі. Практика показує, що буквально 1-2 процедури, які можна виконувати не тільки перед сном, але і з ранку, допоможуть полегшити неприємні симптоми захворювань верхніх дихальних шляхів.

6. Яблучний оцет

Впоратися з першіння в горлі та іншими неприємними симптомами допоможе натуральний яблучний оцет. Що міститься в цьому продукті оцтова кислота знищує бактерії і віруси не гірше аліцину, та до того ж знімає біль в горлі, яка заважає ковтати їжу і розмовляти. Щоб отримати цей цілющий склад необхідно розчинити у склянці теплої води 1 ст. л. оцту і 1 ст. л. рідкого меду. Спочатку три рази прополощіть горло приготовленим розчином, а рідину, що залишилася, випийте.

7. Морква з буряком

Існує ще один корисний рецепт, який діє відразу в декількох напрямках, усуваючи симптоми застуди і нормалізуючи стан глотки. Причому інгредієнти для його приготування можна знайти на будь-якій кухні. Для цього змішайте в рівній пропорції буряковий сік і сік моркви. В 250 мл готової суміші розведіть 1 ст. л. меду і можете приймати його по склянці вранці і ввечері, випиваючи повільними ковтками.

8. М'ята і меліса

Від першіння в горлі, сухого кашлю відмінно рятують інгаляції. Процедури можна проводити з лікарськими засобами, придбаними в аптеці, а можна 1 ст. л. меліси і 1 ст. л. листя м'яти залити окропом (1 стакан). Через 30 хвилин, коли засіб настоїться, можна наповнити їм чайник або інгалятор, і вдихати цілющі пари. Проводьте процедури 2-3 рази в день, і незабаром ви відчуєте довгоочікуване полегшення.

9. Ялицеве масло

Існує й інший рецепт приготування засоби для інгаляцій. Особливо корисний він буде особам, які крім сухого кашлю і подразнення страждають від осиплості голосу. Щоб приготувати розчин, у склянці окропу розчиніть 10 крапель пихтового масла і частинку бальзаму «Зірочка» (буквально з голівку сірника). Вдихайте цілющі пари протягом 15-20 хвилин через інгалятор або звичайний заварник.

10. Мигдаль

Величезну допомогу в боротьбі із захворюваннями верхніх дихальних шляхів може надати мигдаль. Щоб швидко привести себе в порядок, на ніч замочіть кілька мигдальних горішків у воді, а з ранку подрібніть їх таким чином, щоб вийшла паста. Приймайте такий засіб по 1 ст. л. після кожного прийому їжі (мінімум 3 р/день). Крім того, в аптеці ви можете придбати мигдальне масло, яке також надзвичайно корисно для саднящего горла. Додавайте в їжу по 1 ч. л. такого масла або просто пийте його по 1 ч. л. тричі на добу.

Незважаючи на те, що вищеописані рецепти давно зарекомендували себе в якості ефективних засобів для лікування патологій верхніх дихальних шляхів, перед їх застосуванням не забудьте проконсультуватися з фахівцем.

Рекомендації на період лікування

Крім того, пам'ятайте, що для якнайшвидшого одужання, застосування одних лише медикаментів і народних коштів недостатньо. Важливо дотримуватися рекомендацій, які допоможуть зміцнити імунітет і прискорять одужання. В цьому плані на час лікування:

повністю відмовтеся від гострої та солоної їжі, тютюну і алкоголю, оскільки ці шкідливі продукти здатні подразнювати слизову горла;

постарайтеся менше розмовляти, щоб зайвий раз не дратувати глотку;

пийте більше теплих рідин: чаїв, морсів, настоїв трав.

Якщо першіння і кашель викликані алергією:

придбайте іонізатор повітря, щоб він освіжав і очищав повітря в будинку;

регулярно проводьте вологе прибирання в будинку, видаляючи пил;

позбавтеся від накопичувачів пилу: килимів, щільних портьєр, м'яких іграшок;

перед сном провітрюйте спальне приміщення хоча б 10-15 хвилин;

після вуличної прогулянки обов'язково міняйте одяг;

повернувшись з вулиці, промивайте ніс і полощіть горло слабким розчином кухонної солі.

Коли ж кашель і першіння є симптомами рефлюксної хвороби, щоб знизити навантаження на шлунок:

нормалізуйте власну вагу;

намагайтеся не переїдати;

відмовтеся від гострої і жирної їжі;

забудьте про алкоголь та куріння;

після прийому їжі не приймайте горизонтального положення.

Всі ці поради допоможуть вам впоратися з неприємними симптомами. Не пошкодуйте часу і сил, адже на додаток до одужання ви отримаєте міцний імунітет, який вбереже вас від рецидивів. Міцного вам здоров'я!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *