Зниження ваги для дітей

Повнота у дітей вважається однією з глобальних проблем, з якою зіткнулося суспільство в ХХI столітті. Сьогодні кожна четверта дитина в Україні має зайву вагу, більше 4% страждають ожирінням.

І якщо десяток років тому дитяча повнота ще могла когось тішити, то сьогодні більшість батьків усвідомлюють, що надмірна вага – це проблема, яка провокує ряд захворювань. Повні діти, стаючи дорослими, частіше можуть страждати ожирінням,  у них частіше, ніж у струнких одноліток розвиваються цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, гіпертонічна хвороба і т.д. Крім того, зайва вага знижує самооцінку, заважає «на рівних» спілкуватися з однолітками, створює ряд психологічних проблем і комплексів. Тому питання, «як схуднути дитині», на сьогодні є важливим для батьків, які зіткнулися з появою зайвої ваги у дитини.

Причини появи зайвої ваги у дитини

Ваша дитина має зайву вагу, і Ви розумієте, що настав час діяти? Але перш ніж щось робити і шукати дієту для дитини, яка зможе допомогти схуднути, потрібно розібратися, в чому причина зайвої ваги саме у випадку з Вашою дитиною.

Спровокувати появу зайвих кілограмів можуть:

  • проблеми зі здоров’ям, наприклад, ендокринні розлади, порушення обміну речовин;
  • психологічні чинники;
  • малорухливий спосіб життя;
  • надмірне харчування.

Тому, перш ніж шукати дієту для схуднення дитини, потрібно звернутися за консультацію до лікаря-дієтолога, з’ясувати причину появи надмірної ваги, виключити наявність патологій, які могли спровокувати зайві кілограми, при необхідності пройти додаткове обстеження і тільки після цього переходити до етапу дієти.

Якою є вага дитини в нормі?

Дитина дорослішає, і у неї дуже інтенсивний обмін речовин. Жировий запас необхідний їй для отримання достатньої енергії для росту. Найбільш активне накопичення жиру відбувається в певні періоди життя: до 1 року, потім в 5-6 років і в 12-17 років.

Існують норми ваги в різному віці. Так, в 5 років вона складає 18-22 кг, в 10 років 28-34 кг, в 12 років 36-45 кг. Після 10 років щорічно вага повинна додаватися в середньому на 4 кг. Всесвітня організація охорони здоров’я розробила таблиці, які допоможуть зорієнтуватися з урахуванням віку і росту, наскільки вага дитини відповідає нормі.

Батькам часто важко визнати, що їх син або донька мають проблему надмірної ваги і їм потрібна дієта для схуднення. Тому вони продовжують не помічати проблему або сподіваються, що невелика зайва вага піде сама. Але якщо до 7 років ще можна очікувати, що дитина витягнеться і повнота зникне, то в 8-12 років це вже стає менш реальним і для схуднення потрібна допомога фахівця.

Дуже важливо вчасно усвідомити, що проблема існує, і допомогти дитині. Так вона зможе уникнути багатьох проблем у майбутньому.

Як допомогти схуднути дитині?

Щоб вирішити проблему надмірної ваги – необхідно усунути її причину. Якщо при проведенні обстеження не виявлено захворювань, які могли спровокувати появу зайвої ваги, в такому випадку, щоб знизити вагу, необхідно відкоригувати харчування.

В першу чергу варто звернути увагу на калорійність їжі і її склад. Якщо утворюються зайві кілограми, значить кількість калорій, що надходять з їжею, більше, ніж витрачається організмом, або раціон харчування не збалансований по необхідним поживним речовинам.

Багато батьків, які усвідомили проблему зайвої ваги у дитини, хочуть знайти готовий рецепт, як схуднути дитині в 7, 8, 9, 10, 11 років. І сподіваються знайти універсальні поради, в яких буде розказано, як схуднути дитині в домашніх умовах, тобто без звернення до фахівців. Але підбір дієти для схуднення дуже індивідуальний. І не один фахівець не дасть відповідь на питання, як схуднути дитині, поки не отримає необхідну інформацію про її стан здоров’я, не здійснить необхідних досліджень.

Не менш важливо врахувати і вік. Так меню для схуднення для дитини 7 років і 10 років будуть відрізнятися. І навіть для двох дітей 7 років, з різною вагою, руховою активністю і відмінностями стану здоров’я, дієти також будуть різними.

І тільки коли у фахівця буде необхідна інформація, визначені причини появи зайвої ваги, можна буде переходити до розробки дієти, яка буде враховувати особливості саме Вашої дитини, її стан здоров’я, оптимальний графік прийому їжі і звички в їжі.

У DietCenter для кожної дитини і дорослого розробляється індивідуальна дієта. Лікар-дієтолог отримає потрібну інформацію, зробить необхідні виміри і зважування, при необхідності призначить додаткові аналізи, проведе діагностику складу тіла і проаналізує її результати. І лише після цього буде розроблено спеціальне меню для схуднення. Детальне меню для схуднення складається на кожен тиждень, на кожен день, на кожен прийом їжі з зазначенням конкретного страви, способу приготування, кількості і графіка прийому їжі. Отримавши детальну інструкцію від фахівця, Ви зможете готувати здорову їжу в домашніх умовах.

Деякі батьки, взявшись за проблему схуднення, хочуть швидких результатів. Але швидке схуднення може негативно позначитися на здоров’ї дитини. Набагато важливіше домогтися довгострокових результатів. Щоб це сталося, потрібно не просто тимчасово змінити меню, а відкоригувати харчові звички дитини.

Багато батьків переживають, що синові або доньці доведеться голодувати чи їсти прісну, несмачну їжу. Фахівці DietCenter пропонують смачну і здорову дієту для дітей, яка включає звичні продукти, і навіть солодощі. Дитина буде харчуватися повноцінно, збалансовано, отримувати всі необхідні речовини для росту і розвитку, а зайві кілограми будуть йти. І найважливіше: у дитини будуть формуватися нові здорові харчові звички, які допоможуть зберігати нормальну вагу протягом тривалого часу.

Підбір правильної дієти є достатньою умовою для схуднення, але можна «додати» і фізичну активність, яка також позитивно впливає на загальний стан здоров’я і допомагає боротися з повнотою. Спорт і активні ігри допоможуть зменшити вагу, позитивно вплинуть на формування м’язової і кісткової системи, і зміцнять здоров’я в цілому. Проконсультуватися з приводу адекватних фізичних навантажень Ви також зможете з фахівцями DietCenter.

Запрошуємо Вас на безкоштовну консультацію або на Перший прийом лікаря-дієтолога в DietCenter, на якому можна обговорити важливі для Вас питання, отримати необхідну інформацію та індивідуальний план харчування для схуднення Вашої дитини.

За допомогою комплексної програми Ви зможете організувати харчування дитини у відповідність до потреб її підростаючого організму для зниження ваги, а також отримаєте знання про організацію здорового харчування для дітей.

Запишіться на прийом до фахівця DietCenter просто зараз!

Джерело: dietcenter.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *