Випадання волосся: причини і лікування

Красиве волосся – красива ти! © Shutterstock

Сильне, густе волосся традиційно є символом здоров’я, молодості і краси. Саме тому ми так часто засмучуємося через випадіння волосся. Розглянемо найбільш поширені причини випадання волосся та методи захисту й лікування.

  • Випадання волосся через малорухливий спосіб життя

Мало хто замислюється над тим, що кровопостачання коренів волосся залежить від загального обміну речовин. 

Кількість і якість крові в організмі людини, яка веде здоровий спосіб життя, гарантує не тільки живлення волосяного фолікула, але і нормальну роботу шкіри волосистої частини голови.

Відомо, що надмірне вироблення секрету сальних залоз призводить до прискореного випадіння волосся, а недостатнє – до погіршення якості волосини (стає тьмяним і ламким).

Для боротьби з гіподинамією в цьому випадку ідеально підходить біг і швидка ходьба.

Джерело:

tumblr.com

  • Випадання волосся через незбалансоване харчування.

Волосся для нормального росту і розвитку потребує вітамінів А, С, вітаміни групи В. Крім цього, необхідні магній, йод, селен, фосфор і залізо.

При нормальному раціоні, що включає в себе свіжі овочі та фрукти, зелень, м’ясо (краще яловичину), волосся отримує достатньо вітамінів і мікроелементів.

Однак є ряд станів, які вимагають додаткового прийому вітамінів: вагітність, перенесені захворювання, хронічні запальні процеси.

  • Випадання волосся через постійний стрес

Постійне нервове напруження порушує живлення волосяного фолікула. Пов’язано це з відомим для медиків фактом, що нервові закінчення не тільки джерело інформації, але й поживний канал для цілого ряду структур шкіри.

  • Випадання волосся через жорстоке поводження з ним

Деякі види зачісок тримають волосся в постійно натягнутому положенні. Через це травмуються корені волосся. Вчасна зміна зачіски та лікувальні маски допоможуть уникнути цієї проблеми.

Джерело:

tumblr.com

  • Випадання волосся через невідповідні засоби догляду

Досить часто випадання волосся припиняється після заміни шампуню, гелю, лікувальних масок на більш відповідні саме для вас аналоги. Справа в тому, що до складу цих засобів часто входять десятки різних речовин як рослинного, так і хімічного походження.

На будь-який з компонентів ваш організм може відреагувати місцевим запальним процесом. Як підсумок – випадання волосся. У разі, якщо з вами трапилася подібна неприємність, незайвим буде візит до алерголога. Зазвичай у таких випадках призначають шкірні проби, що дозволяють точно визначити причину. Це дозволить вам уникнути випадання волосся надалі.

Джерело:

tumblr.com

  • Випадання волосся через прийом оральних контрацептивів

Ріст і випадання волосся у жінок прямо пов’язані зі співвідношенням жіночих і чоловічих гормонів в організмі. Оскільки оральні контрацептиви – гормональні препарати, ефект випадіння волосся досить часто спостерігається при старті контрацепції, зміні контрацептиву та скасування препарату. Саме в цей період коливання гормонального фону може викликати випадання волосся.

Якщо ж на фоні прийому контрацептивів волосся випадає постійно – потрібно обов’язково проконсультуватися з гінекологом-ендокринологом.

Хіміотерапія, грибкові захворювання, деякі лікарські засоби також викликають випадання волосся. У цьому випадку важливо вилікувати основну причину, в чому допоможе лікар відповідної спеціальності.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *