Основні напрямки йоги © depositphotos.com
Вбравшись в комплект трендового спортивного одягу просто неможливо не захотіти почати заняття. А якщо навіть це тебе не мотивує, то саме час заглянути в календар. Спойлер: до літа залишилося всього три сеанси манікюру, два місяці мінливої погоди та один шанс скинути зайву вагу.
Оскільки не кожна з нас готова на старанний крос-тренінг, ми буквально живемо у вічному пошуку всього нового. Тому що інтенсивні навантаження — не бажане після насиченого дня, а чудо-косметологічний комплекс для стрункості ніг потрібно підкріплювати систематичними фізичними навантаженнями.
У перервах між днем рук, пресу та ніг tochka.net настійно рекомендує зайнятися йогою. Як мінімум, це допоможе привести тіло в тонус, а як максимум, розкриє в тобі нові чакри (не впевнені, але про них постійно всі говорять). Щоб у тебе не паморочилося в голові від усього розмаїття, ми зібрали найпопулярніші види йоги для початківців і розповідаємо, з чого почати заняття йогою. Адже на “намасте”, глибокому диханні та позі лотоса все не закінчується.
Види йоги для початківців: хатха-йога
Основою хатха-йоги є повільна зміна поз, затриматися в яких потрібно на кілька глибоких вдихів і видихів. У порівнянні з іншими видами йоги хатха вважається більш м’якою і відмінно підходить для всіх новачків.
Під час занять головну увагу потрібно приділити глибині дихання і рівності кожної пози. Це допомагає досягти повного спокою, розслабити м’язи та підготувати тіло до більш важких тренувань.
Види йоги для початківців: віньяса йога
Віньяса йога — це динамічна практика, яка поєднує в собі комплекс дихальних вправ і інтенсивних фізичних вправ. Суть в тому, щоб затримуватися в позах зовсім ненадовго, таким чином поєднуючи між собою асани — віньяси. Послідовна зміна роботи м’язів дуже інтенсивна, так що такий вид йоги вважається одним з найскладніших (не дивуйся, якщо перші заняття будуть здаватися особливо складними).
Під час віньяси йоги залучаються всі м’язи, що покращує їх еластичність і приводить в тонус, а ще це допомагає тілу очиститися від шлаків, токсинів і зайвої рідини. Так що якщо ти маєш на меті не тільки розслабити нервову систему, але і схуднути, то віньяса йога буде хорошим варіантом. Що стосується дихання, то завдяки контролю — одночасного виконання фізичних і дихальних вправ — поліпшується концентрація основної уваги.
via GIPHY
Види йоги для початківців: айенгар-йога
Завдяки тому що практика залучає додатковий реквізит, айенга-йога найбільше ґрунтується на контролі. Блоки, валики та ремені допомагатимуть повністю відчути своє тіло і дізнатися про всі його здібності. Розмірені та спокійні асани підходять і для фізично активних людей (щоб навчитися концентрувати увагу і розслаблятися), і для менш активних (в тому числі для літніх і тих, хто скаржиться на наявність травм — тут, звісно, тільки за рекомендацією лікаря).
Всі асани в айенгар-йозі виконуються статично з використанням додаткових предметів. Правильне розташування додаткового стільця, блоку під спину або валика допомагає вирівняти тіло. Це, в свою чергу, покращує гнучкість тіла і робить його підтягнутим. Крім того, систематичні заняття айенгар-йогою зменшують болі в суглобах, колінах, а також спині.
Види йоги для початківців: бікрам-йога (гаряча йога)
Бікрам-йога — це точний порядок з 26 поз, 2 види дихальної практики, розігріта кімната до температури 37º (і вище) та швидка детоксикація організму. Гаряча йога цікава тим, що завдяки високій температурі повітря м’язи тіла швидше розігріваються і стають більш еластичними. Крім того, це добре сприяє схудненню, оскільки зайва рідина виходить через піт разом з токсинами й шлаками.
Свою популярність бікрам-йога також знайшла завдяки точній послідовності рухів. Саме ця практика відмінно підходить для людей, які тяжіють до точного розпорядку і режиму. А крім того, незмінна послідовність асан швидко запам’ятовується, що добре підійде всім новачкам.
Види йоги для початківців: кундаліні-йога
Якщо ти на шляху до просвітління (або просто шукаєш найцікавіший вид йоги), кундаліні може стати хорошим вибором. Головна спрямованість такого виду йоги в тому, щоб знайти духовну енергію шляхом медитацій, глибокого дихання і співу мантр.
Під час тренування кундаліні виконується комплекс вправ і, як стверджують фахівці, вони підійдуть як новачкам, так і просунутим майстрам йоги. І попри те, що акцент під час виконання асан загострюється на диханні, кундаліні-йога допомагає зміцнити м’язи, і зробити тіло сильним і витривалим.
via GIPHY
Раніше ми розповідали в чому особливість системи інтервального голодування.
Джерело: lady.tochka.net