Березовий сік: користь і шкода © depositphotos.com
Березень – час пробудження беріз від зимового сну. Незабаром ці дерева подарують нам можливість запасатися цілющим напоєм. Тож саме час дізнатися, чим корисний березовий сік, а кому його пити не рекомендується.
Склад березового соку
Березовий сік багатий на вітаміни і мінерали. До його складу входять фруктовий цукор, дубильні речовини, ферменти, понад 10 органічних кислот, фітонциди, що мають антибактеріальні властивості, вітаміни В, С, а також макро- і мікро- елементи: кальцій, магній, калій, натрій, кремній, марганець, залізо , мідь, фтор, ефірні олії.
Крім того, цей напій низькокалорійний, тож він не зашкодить всім бажаючим схуднути.
Чим корисний березовий сік
Завдяки такому багатому складу, березовий сік використовується для лікування багатьох хвороб, а також з успіхом застосовується в косметології.
- У фітотерапії березовий сік застосовується в якості природного засобу для поліпшення обміну речовин. Також він допомагає при головних болях.
- Шлунково-кишковий тракт. Цей природний напій рекомендується пити людям, що мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Завдяки своїй здатності бродіння він позитивно впливає на роботу шлунку. Сік беріз застосовується при лікуванні хвороб печінки і жовчного міхура, запаленні дванадцятипалої кишки, виразці шлунки, зниженій кислотності. Також березовий сік відомий як глистогінний засіб.
- Сечостатева система. Користь березового соку незаперечна для хворих із проблемами в сечостатевій системі. Якщо регулярно пити березовий сік, можна позбутися каменів у нирках і в сечовому міхурі. Це чудовий сечогінний засіб. Також диво-сік рекомендують при венеричних захворюваннях.
- Застуда та ГРВІ. Березовий сік допомагає справлятися з простудними явищами і захворюваннями дихальних шляхів, таких як кашель, бронхіт, туберкульоз. При хронічному нежиті рекомендований свіжий березовий сік у чистому вигляді, а при кашлі та застуді його можна змішати з молоком і невеликою кількістю крохмалю.
- Суглоби. Крім того, березовий сік застосовується при хворобах суглобів і хребта, в разі радикуліту, ревматизму, артритів.
- Авітаміноз. Березовий сік – чудовий і своєчасний помічник при весняному авітамінозі. Також з його допомогою легше подолати депресію, неуважність, слабкість і втому. В цьому випадку оптимально приймати березовий сік по 1 склянці 3-4 рази на день за півгодини до їди.
- Захворювання шкіри. Також березовим соком можна обробляти проблемну шкіру при екземі, фурункульозі, вуграх, пігментні плями – результат не змусить на себе довго чекати.
- Догляд за шкірою. Сік берези успішно застосовується нарівні з косметичної пінкою і тоніком. Якщо вмиватися вранці соком, він чудово очищає, зволожує, освіжає і омолоджує шкіру. Щоб тобі надовго вистачило березового соку для вмивання, з нього можна виготовити косметичний лід, розливши і заморозивши у формочках.
- Догляд за волоссям. Для волосся березовий сік замінить бальзам-кондиціонер. Щоб зробити волосся більш сильним і сяючим, обполіскуй їх березовим соком після миття голови.
Кому не можна пити березовий сік
Протипоказання до вживання березового соку практично відсутні.
- Концентрація органічних кислот в ньому значно менше, ніж в інших соках. Тому він не зможе зашкодити людям, у яких спостерігаються проблеми зі шлунком.
- Однак не слід забувати, що березовий сік протипоказаний людям, що мають індивідуальну непереносимість і алергію на пилок берези.
- Ще одним табу для вживання березового соку є захворювання в стадії загострення. В цьому випадку слід проконсультуватися з лікарем.
- Також березовий сік не варто давати дітям у віці 2-3 років.
Раніше ми розповідали, як приготувати квас з березового соку.
Джерело: lady.tochka.net