Вчені назвали продукти, що вбивають жінок

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, серцево-судинні захворювання вже багато років є сумним лідером: на частку цих захворювань припадають майже 30% усіх смертей. Жодне з відомих науці захворювань стільки не дає…

Сумний нюанс: понад 80% усіх смертей від серцево-судинних захворювань припадають на частку країн із низьким  і середнім рівнем доходу. Тобто Україна – у групі ризику.

Учені шукають шляхи вирішення проблеми

І пошук триває у двох напрямах. Перший напрям: пошук нових методик лікування; другий – профілактика.

Учені Національного онкологічного інституту в Італії, розробляючи профілактичний напрям, дійшли дуже цікавих висновків.
Протягом 8 років учені спостерігали за станом здоров’я понад 15 тисяч чоловіків і 32 тисяч жінок. І з’ясували, що найбільшу загрозу для здоров’я жінки становлять продукти, багаті на вуглеводи з високим глікемічним індексом.

Глікемічний індекс – що це таке?

Поняття «глікемічний індекс» вперше введене в 1981 лікарем Девідом Дженкінсом, професором університету Торонто в Канаді. Згідно з його визначенням, глікемічний індекс – це показник впливу продуктів харчування після їх вживання на рівень цукру в крові.

Що вищий глікемічний індекс будь-якого продукту, то швидше він засвоюється й то активніше викликає підвищення рівня цукру в крові. Зрозуміло, що для людей, хворих на цукровий діабет, ця  інформація має життєве значення. Але не менш важлива вона й для відносно здорових людей.

Жіночі гормони – у фатальному союзі з цукерками

Як встановили італійські вчені, у жінок, які регулярно вживають продукти з високим глікемічним індексом, серцево-судинні захворювання зустрічалися удвічі частіше, ніж у тих, хто намагався їх уникати.

Цікаво, що у чоловіків такої закономірності не спостерігається.

Це пов’язане з тим, що на процес підвищення рівня глюкози в крові впливають гормони: жіночий естроген прискорює цей процес, а чоловічий андроген — сповільнює. Тобто чоловічий організм завдяки своїм, суто чоловічим гормонам, блокує негативні процеси, а жіночий – прискорює.

Висновок: якщо не хочеш стати сумною одиницею в статистиці смертей від серцево-судинних захворювань, викреслюй (або хоч би зменшуй) кількість продуктів із високим глікемічним індексом.

Що це за продукти? Читай тут.

Відмова від солодкого тобі під силу?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *